حضور پررنگ "حامیان سلامت" هلال احمر زنجان در شعب اخذ رأی زنجان

زنجان - ایرنا - برگزاری انتخاباتی عاری از شیوع ویروس کرونا در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دغدغه مسئولان بود که این مهم با اجرای طرح"حامیان سلامت" در شعب اخذ رای استان توسط هلال احمر رفع شد.

به گزارش ایرنا، حفظ جان مردم وظیفه اصلی دولت در برگزاری انتخابات به شمار می رود که این مهم با تعامل و همکاری جمعیت هلال احمر با وزارت کشور به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی  در شعب اخذ رای محقق شد.

جمعیت هلال احمر با همکاری وزارت کشور اقدام به اجرای طرح حامیان سلامت در روز انتخابات کرد که در این طرح با استفاده از ظرفیت اعضای جوانان و داوطلبان شهروندانی که به پای صندوق های رای می آیند را دعوت به رعایت پروتکل های اجتماعی کنند تا در چند روزه آینده پس از این حماسه ملی شاهد موج جدیدی از شیوع این بیماری نباشیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: ۲۰۰ نفر از اعضای جوانان و داوطلبان خانم و آقای هلال احمر استان از نخستین ساعت آغاز اخذ رای در شعب مستقر شده اند و  شهروندان را به رعایت پروتکل های بهداشتی دعوت می کنند.

سید قاسم موسوی افزود: این طرح با هدف مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال اجرا می شود.

وی یادآوری کرد: جمعیت هلال احمر استان زنجان از سال گذشته و از  ابتدای شیوع ویروس کرونا در سطح استان در ضدعفونی معابر و اماکن پر تردد، تب سنجی، غربالگری شهروندان در مبادی ورودی و خروجی شهرها، ترمینال و راه آهن حضوری فعال داشته اند و پس از آن نیز این فعالیت ها در قالب طرح آمران سلامت و سپس ناظران سلامت در حال  انجام است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هلال احمر استان برای ریشه کنی و مهار بیماری کرونا همراه و همگام با سایر دستگاه های اجرایی در تلاش است و از هیچ تلاشی در این خصوص دریغ نمی کند.

قاطعانه برای جلوگیری از شیوع کرونا فعالیت داریم

یکی از اعضای جوانان هلال احمر شهرستان خرم دره گفت: از ساعت ۶ صبح در شعب اخذ رای شهرستان هستیم و شهروندان مشارکت کننده در انتخابات را به رعایت پروتکل های بعداشتی اعم از داشتن خودکار شخصی، زدن ماسک، استفاده از الکل برای ضدعفونی دست ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی دعوت می کنیم.

سینا ولیزاده اظهارداشت: علاوه بر این نسبت به  تهویه هوای سالن اخذ رای نیز توجه داریم تا شیوع کرونا در این مکان ها موجب نگرانی نشود.

وی تاکید کرد: شهروندان مشارکت کننده در انتخابات شهرستان خرم دره را قاطعانه به رعایت پروتکل های اجتماعی دعوت می کنیم تا پس از این حماسه ملی شاهد شیوع موج دیگری از بیماری کرونا نباشیم.

مشارکت کنندگان در انتخابات را دعوت به رعایت فاصله اجتماعی می کنیم

زهرا شعبانی یکی از اعضای جوانان در جمعیت هلال احمر شهرستان طارم گفت: از ابتدای شروع اخذ رای در یکی از شعبه های شهر آببر حضور داشتم.

وی اظهارداشت: مشارکت کنندگان در انتخابات را دعوت به رعایت پروتکل های اجتماعی کردیم و کسانی که ماسک آنها به درستی زده نشده بود یادآوری کردیم تا اقدام به زدن صحیح ماسک کنند.

این عضو جمعیت هلال احمر شهرستان زنجان افزود: برخی از مشارکت کنندگان در انتخابات خودکار شخصی همراه نداشتند که تاکید کردیم خودکار شخصی همراه داشته باشند و دستان آنها را ضدعفونی می کردیم.

شعبانی یادآوری کرد: جعبه ای ماسک همراه خود داشتیم و تعدادی از شهروندان آببری که فاقد ماسک بودند به آنها ماسک دادیم.

وی تاکید کرد: همه عوامل شعبه اخذ رای با اینکه خیلی خسته شده بودند اما همکاری بسیار قابل توجهی  با اعضای طرح حامیان سلامت داشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha