دسترسی ۷۰ درصد روستاهای پرجمعیت خراسان‌ جنوبی به شبکه ملی اطلاعات

بیرجند - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با اشاره به اجرای پروژه‌های توسعه ارتباطات روستایی در این استان گفت: اکنون ۷۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار خراسان جنوبی به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند.

مصطفی بهی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ سایت مخابراتی در روستاهای استان راه‌اندازی شده که سه هزار و ۵۰۰ خانوار از این محل به شبکه ملی اطلاعات متصل برخوردار شده‌اند.

وی گفت: برای راه‌اندازی ۱۲ سایت بیش از ۲۵ میلیارد تومان از محل طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هزینه شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی اظهار داشت: تا دهم تیر امسال ۱۰ سایت مخابراتی دیگر در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۸۵۰ سایت همراه اول، های وب و ایرانسل شهری و روستایی در سراسر استان موجود است.

بهی بیان کرد: قبل از برگزاری انتخابات، تست باطری سایت‌های همراه در استان به منظور جلوگیری از قطع ارتباطات در زمان انتخابات انجام شده است.

وی اظهار داشت: همچنین تست دیزل ژنراتورها به عنوان منبع تغذیه پشتیبان تست شد برای اینکه اگر برق قطع شود وارد مدار شوند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: هماهنگی بین شرکت زیرساخت استان و مخابرات برای تامین مسیرهای پشتیبان و آمادگی نیروهای ارتباطی استان از روزهای منتهی به انتخابات تا پایان انتخابات از دیگر اقدامات است.

وی افزود: بحث امنیتی مراکز حساس مخابراتی برعهده یگان‌های نظامی و انتظامی استان است همچنین برای امنیت فیبرهای نوری استان با هماهنگی استانداری همه حفاری‌ها لغو شد تا مسیرهای فیبر نوری قطع نشود.

بهی گفت: از آغاز فرایند انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا در استان تاکنون تمامی سایت‌ها و وضعیت ارتباطات فعال بوده و هیچ گونه قطعی ارتباطی در شبکه زیرساخت ارتباطی رخ نداده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha