تاکنون ۴۵ درصد واجدین شرایط در خراسان شمالی رای دادند

بجنورد- رییس ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: تاکنون حدود ۴۵ درصد از واجدین شرایط اخذ رای در این استان رای خود را به صندوق انداختند.

احمد برادران روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع ۶۷۲ هزار نفر از واجدین شرایط اخذ رای در استان خراسان شمالی حدود ۳۰۰ هزار نفر رای خود را صندوق ها انداختند.
وی اضافه کرد : استان خراسان شمالی که در آخرین انتخابات مربوط به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با مشارکت ۵۷.۲ درصدی رتبه چهارم را در کشور به خود اختصاص داده بود، هم اکنون در انتخابات ۲۸ خردادماه نیز نسبت به میانگین کشوری وضعیت بهتری دارد.
 معاون استاندار خراسان شمالی افزود : با توجه به این که بخش زیادی از اشتغال این استان کشاورزی است و احتمال می رود که کشاورزان در ساعات پایانی و فراغت از کار در پای صندوق های اخذ رای حاضر شوند، ساعت رای گیری تا ساعت 24 امشب تمدید می شود ودر صورت نیاز امکان افزایش زمان رای گیری نیز وجود دارد.
برای حضور گسترده مردم در انتخابات با تبرادران اظهار امیداوری کرد که مشارکت انتخاباتی در این استان تا پایان ساعت اعلام شده و همچنین تمدید بیش از این افزایش یابد که

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز جمعه ۲۸ خردادماه  همزمان با سراسر کشور در خراسان شمالی هم در حال برگزاری است.

در این دوره از انتخابات ۶۷۲ هزار نفر از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی واجد شرایط اخذ رای هستند و ۲۵ هزار نفر نیز کار برگزاری این انتخابات را بر عهده دارند که در آخرین انتخابات حدود ۵۷.۲ درصد از واجد شرایط استان در انتخابات شرکت کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha