فرماندار داورزن: حماسه حضور، جهانیان را متحیر همدلی ایرانیان کرده است

سبزوار - ایرنا - فرماندار داورزن گفت: حماسه حضور که حاصل مشارکت حداکثری و آگاهانه مردم در پای صندوق‌های رای است، چشم جهانیان را به همدلی ایرانیان خیره کرده است.

حسین اسداللهی عصر جمعه در حاشیه بازدید از شعب اخذ رای شهرستان داورزن به خبرنگار ایرنا افزود: امروز مردم ایران با عمل به وصیت موکد بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی، مسوولانه و آگاهانه در انتخابات شرکت کردند.

 وی تصریح کرد: مردم بابصیرت ایران اسلامی یکبار دیگر با مشارکت حداکثری و حضور آگاهانه خود در پای صندوق‌های رای، جلوه ای دیگر از استحکام پایه های مردمی نظام مقدس جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشتند.

فرماندار داورزن گفت: از شهروندانی که هنوز پای صندوق های رای حاضر نشده اند دعوت می‌کنم با مشارکت حداکثری و آگاهانه خود، افتخار دیگری را برای این شهرستان و میهن اسلامی رقم بزنند.

اسداللهی افزود: تمامی تمهیدات برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در شهرها و روستاهای شهرستان داورزن فراهم شده بود.

مرکز شهرستان ۲۱ هزار نفری داورزن در ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره‌ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا،  دومین دوره انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری امروز جمعه ۲۸ خرداد ماه در پنج هزار و ۷۳ شعبه اخذ رای، ۸۷ شهر و ۲ هزار و ۵۸۶ روستای خراسان رضوی در حال برگزاری است.

در مجموع  ۱۷ هزار و ۸۶۰ نامزد در خراسان رضوی برای کسب هشت هزار و ۷۳۷ کرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا رقابت دارند و سه نامزد انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان نیز در حال رقابت برای تعیین جایگاه یک نماینده باقیمانده این استان در این مجلس هستند.

خراسان رضوی ۶.۸ میلیون نفر جمعیت دارد که ۴.۶ میلیون نفر واجد شرایط شرکت در این انتخابات هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha