راهیابی سه فرنگی‌کار به فینال پیکارهای کشتی ترکیه

تهران - ایرنا - مسابقات مقدماتی پنج وزن نخست رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره ترکیه در شهر استانبول برگزار شد که ۳ نماینده کشورمان به دیدار فینال راه یافتند، یک نماینده به دیدار رده‌بندی رفت.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام وهبی امره ترکیه روزهای ۲۸ تا ۳۰ خردادماه در شهر استانبول ترکیه برگزار می‌شود.

بر اساس برنامه اعلامی رقابت‌های اوزان ۵۵، ۶۳، ۷۲، ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم روزهای جمعه و شنبه و مسابقات اوزان ۶۰، ۶۷، ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم روزهای شنبه و یکشنبه برگزار می‌شود.

در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۶ کشتی‌گیر حضور دارند، رقابت‌ها به صورت دوره‌ای و در دو گروه ۳ نفره برگزار شد که سجاد عباس‌پور در دور اول ودرینکوف از روسیه را مغلوب کرد و با توجه به حاضر نشدن رجب از ترکیه، در دیدار دوم نیز پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. پویا دادمرز نیز مقابل  گریگوروف از بلغارستان و کلیچ از ترکیه به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. دو کشتی گیر کشورمان در مرحله نیمه نهایی نیز مقابل رقبای خود به برتری دست یافتند و راهی فینال شدند.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم سلیمان‌اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل نماینده ترکیه مغلوب و راهی دیدار رده‌بندی شد. در پایین جدول نیز محمد نوربخش در دور نخست به مصاف آسخات محمدعلی‌اف از قزاقستان به پیروزی رسید اما در کشتی دوم با نتیجه ۱۰ بر ۹ مغلوب حریف ترک خود شد و با توجه به شکست این حریف، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست اوزیل از کشور ترکیه را مغلوب کرد. در همین وزن امین کاویانی‌نژاد مقابل دیمیتروف از بلغارستان به پیروزی دست یافت. ۲ نماینده کشورمان در دور بعد به مصاف هم رفتند که مختاری با نتیجه ۲ بر یک مقابل کاویانی‌نژاد به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر حریفی از کشور روسیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. کاویانی‌نژاد نیز در گروه شانس مجدد به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه خواهد داد.

در وزن ۸۲ کیلوگرم در پایین جدول محمد ناقوسی در دور اول مقابل یونس‌اف از روسیه شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. رسول گرمسیری نیز در دور نخست کشتی‌گیری از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم مغلوب امره کوش از ترکیه شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف روسی، گرمسیری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

مسابقات شانس مجدد، رده‌بندی و فینال اوزان فوق فردا (شنبه) برگزار می‌شود.

فردا همچنین مسابقات مقدماتی پنج وزن دوم این رقابت‌ها برگزار می‌شود که مهرداد مردانی و امید آرامی در وزن ۶۰ کیلوگرم، محمد الیاسی و محمد اسدی در وزن ۶۷ کیلوگرم، پرهام قنبری در وزن ۷۷ کیلوگرم و رامین طاهری و ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم به مصاف حریفان خود می‌روند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha