۷۱۰ هزار تعرفه رای در خراسان جنوبی توزیع شد

بیرجند - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: ۷۱۰ هزار تعرفه رای انتخابات ریاست جمهوری در هزار و ۲۴ شعبه رای‌گیری این استان توزیع شد و تاکنون ۳۹ درصد آن استفاده شده است.

"ناصر خوش‌ خبر" عصر جمعه در جمع خبرنگاران افزود: ۸۷۶ شعبه در استان از صفر تا ۷۰ درصد تعرفه‌های ریاست جمهوری را مصرف کرده‌اند، در ۳۵ شعبه بین ۷۰ تا ۹۰ درصد تعرفه‌ها و در ۱۳ شعبه ۹۰ درصد تعرفه‌ها مصرف شده است.

وی بیان کرد: در ارتباط با انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز از ۷۶۹ هزار و ۵۰۰ تعرفه تحویلی، ۳۴ درصد تاکنون مصرف شده است.

رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی اظهار داشت: در مورد انتخابات شوراها در ۸۵۵ شعبه شهری و روستایی استان از صفر تا ۷۰ درصد تعرفه‌ها استفاده شده، در ۱۷۴ شعبه بین ۷۰ تا ۹۰ درصد و در ۳۰۴ شعبه بیش از ۹۰ درصد تعرفه‌ها مصرف شده است.

وی گفت: تعرفه‌ها بیشتر در مناطق روستایی استفاده شده و در انتخابات ریاست جمهوری و روستایی آنجایی که می‌گوییم ۹۰ درصد، در روستاها بوده است.

خوش خبر عنوان کرد: با توجه به اینکه سلامت مردم اهمیت بالایی دارد، ستاد انتخابات تصمیم گرفت به صورت خاص از بیماران کرونا اخذ رای شود که در همه شهرستان‌ها تمهیدات لازم صورت گرفت.

وی افزود: رای‌گیری از افراد کرونایی به دو روش انجام شد و در روش اول شعب سیار به بیمارستان‌ها مراجعه کردند و در روش دوم برای بیماران پیامک ارسال شد تا در ساعاتی مقرر در شعب سیار حضور یابند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: ما مشکل خاص و چالشی جز درخصوص دستگاه‌های الکترونیکی در ساعات اولیه به دلیل مشکلات نرم‌افزاری نداشتیم که آن هم در ساعت اولیه نسبت به رفع مشکل اقدام شد.

وی بیان کرد: انسجام خوب و همپوشانی بین مردم وجود دارد که این مهم میزان مشارکت خوبی را در بر خواهد داشت.

خوش خبر اظهار داشت: جز مرکز استان در برخی شهرستان‌ها انتخابات به صورت نیمه الکترونیک برگزار شد که منظور از نیمه الکترونیک وجود دستگاه‌های احراز هویت در شعب استان است.

وی افزود: کرونا و نوع نگاه مردم می‌تواند تاثیرگذار باشد اما با توجه به پیشینه حضور مردم در دوره‌های قبلی جزو پنج استان‌ با مشارکت بالا خواهیم بود.

رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: زمان انتخابات ۲ ساعت دیگر تا ساعت ۲۱ تمدید شد و احتمال تمدید دوباره وجود دارد که از مردم درخواست داریم رای‌گیری را به ساعات پایانی موکول نکنند.

۳۸۲ شعبه شهری و ۶۴۲ شعبه روستایی از ساعت ۷ صبح امروز همزمان با سراسر کشور کار رای‌گیری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را در استان خراسان جنوبی آغاز کردند.

از مجموع هزار و ۲۴ شعبه اخذ رای پیش‌بینی شده در استان ۴۷۷ شعبه سیار و ۵۴۷ شعبه ثابت است به این ترتیب ۵۳ درصد شعب، ثابت است و بقیه به شکل سیار فعال هستند.

امسال ۵۶۹ هزار و ۶۲۷ نفر در خراسان جنوبی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۳۴۸ نفر رای اولی به شمار می‌روند.

۱۱۵ شعبه اخذ رای در شهر بیرجند فعال است و انتخابات شورای اسلامی شهر در بیرجند به صورت تمام الکترونیک است اما اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی روستاها و دیگر شهرهای استان به صورت دستی و با تعرفه انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha