ظریف: ایران آماده برگزاری هرچه سریعتر کمیسیون اقتصادی با افغانستان است

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه در دیدار با همتای افغانستانی خود آمادگی برگزاری هرچه سریع‌تر کمیسیون اقتصادی دو کشور را اعلام کرد.

به گزارش ایرنا از اداره‌کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف در دیدار با محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، ضمن اعلام آمادگی برای مشارکت موثر در تحکیم ثبات در افغانستان ، بر ضرورت همکاری همه جریان‌های سیاسی داخل افغانستان در بازگرداندن امنیت با ثبات به این کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه همچنین در این دیدار آمادگی برگزاری هرچه سریع‌تر کمیسیون اقتصادی دوکشور را اعلام کرد.

محمد حنیف اتمر نیز در این دیدار ضمن ابلاغ پیام تشکر دولت افغانستان بابت ارسال کمک‌های درمانی و بهداشتی و محموله‌های اکسیژن ، با توجه به نامساعد بودن وضعیت کرونا، خواستار تداوم مساعدت‌ها گردید.

وزیر امور خارجه افغانستان در ادامه به تشریح آخرین وضعیت امنیتی افغانستان پرداخته و آمادگی خود را جهت هماهنگی با طرف ایرانی بویژه در مورد وضعیت امنیتی مناطق مرزی و برگزاری هرچه سریعتر کمیسیون مشترک مرزی اعلام کرد.

ظریف امروز با «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، «خورخه ارئاسا» وزیر امور خارجه ونزوئلا و «رادمان» وزیر خارجه کرواسی دیدار و گفت‌وگو کرده است. 

وی روز گذشته(پنجشنبه) با «فواد حسین» وزیر امور خارجه عراق، «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان و «صلاح‌الدین ربانی» وزیر خارجه اسبق افغانستان و از رهبران جمعیت اسلامی این کشور دیدار کرده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha