رعایت فاصله‌گذاری، بیشترین تذکر بهداشتی به رای دهندگان

تهران - ایرنا - ناظر تیم بهداشتی مناطق دو، پنج و شش انتخابات امروز گفت: به بیشترین موردی که در شعب اخذ رای تذکر می‌دهیم، رعایت فاصله‌گذاری است که با همکاری مردم ایستاده در صف حل می‌شود.

مریم کرم رضایی روز جمعه پس از بازدید از وضعیت بهداشتی مسجد حضرت امیر(ع) به عنوان یکی از شعب اخذ رای در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: در شعبی که به عنوان ناظر حضور داشتم بر مواردی چون رعایت فاصله گذاری توسط مردم و تیم اجرایی، استفاده از ماسک و محلول ضد عفونی، عدم استفاده از جوهر و اثر انگشت، نحوه دفع ماسک‌ها و ... نظارت داشتم.

وی وضعیت بهداشتی مسجد حضرت امیر(ع) را مطلوب توصیف کرد و افزود: استفاده از آب سرد کن در شعب اخذ رای ممنوع است. همچنین باید سطل آشغال جهت دفع ماسک وجود داشته باشد. رای‌گیری باید در فضای باز باشد و تهویه طبیعی یا مصنوعی هوا انجام شود. با این تمهیدات می‌توانیم انتقال ویروس کرونا را به حداقل برسانیم.

به گفته کارشناس مسوول بهداشت محیط مرکز شمال غرب تهران، در مناطق ۲، ۵ و ۶ حدود ۶۲۰ شعبه اخذ رای وجود دارد که توسط تیم‌های بهداشتی مورد نظارت قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی (۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) روز جمعه ۲۸ خرداد ماه در حال برگزاری است.  

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.  

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه آغاز شده و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

1071

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha