۲۸ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۲۲
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84373476
۰ نفر

برچسب‌ها

ویروس هندی کرونا به مسکو حمله کرد

مسکو - ایرنا - سرگئی سابیانین شهردار مسکو اعلام کرد که تقریبا ۹۰ درصد افرادی که در پایتخت روسیه به کرونا مبتلا شده اند، با ویروس هندی به این بیماری ابتلا یافته اند.

به گزارش ایرنا، سابیانین که معاون ستاد مقابله با کرونا در دولت روسیه است روز جمعه به شبکه اول تلویزیون روسیه گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی، ۸۹.۳ درصد افراد مبتلا به کرونا در مسکو، با ویروس دلتا که به ویروس هندی کرونا معروف شده است، مبتلا شده اند.

به گفته معاون ستاد مقابله با کرونا در روسیه، ویروس هندی کرونا، فعالتر است و با سرعت بیشتری انتشار می یابد و برای اینکه بدن انسان با آن مقابله کند به دو برابر پادتن بیشتر از ویروس معمولی کرونا معروف به ویروس اوهان نیاز دارد.  

 شهردار مسکو خاطرنشان کرد که قدرت ویروس جدید (ویروس هندی) باعث شده است که شمار افراد مبتلا به کرونا که نیاز به بستری در بیمارستان دارند افزایش بیابد.  

وی افزود: ما تقریبا هر روز مراکز درمانی جدیدی را به کرونا اختصاص می دهیم و بزحمت می توانیم آن را تامین کنیم.  

 در مسکو در شبانه روز اخیر ۹ هزار و ۵۸ نفر به کرونا مبتلا شده یا تست کرونای آنها مثبت بوده و ۷۸ نفر بر اثر این بیماری جان سپرده اند و به این ترتیب مجموع افرادی که بر اثر کرونا در پایتخت روسیه جان خود را از دست داده اند، به بیش از ۲۱ هزار نفر رسیده است.

روسیه تاکنون سه واکسن برای کرونا ساخته و به ثبت رسانده است که واکسن اسپوتنیک وی واکسن اصلی این کشور می باشد که به بیش از ۶۰ کشور جهان صادر شده است.

افزایش شدید شمار بیماران کرونایی در روسیه بویژه در مسکو، بار دیگر به این مساله ابعاد بحرانی داده به گونه ای که نگرانی مقامهای روسیه را برانگیخته است.

به گزارش، در روزهای اخیر شمار روزانه افراد مبتلا به کرونا در روسیه بار دیگر به بیش از ۱۴ هزار نفر رسید که بالاترین رقم در ماههای اخیر است.

ستاد مقابله با کرونا در روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد: در شبانه روز اخیر ۱۴ هزار و ۱۸۵ نفر به کرونا مبتلا شده یا تست کرونای آنها مثبت بوده و ۳۷۹ نفر بر اثر این بیماری جان سپرده اند و به این ترتیب مجموع افرادی که بر اثر کرونا در روسیه جان خود را از دست داده اند، به بیش از ۱۲۷ هزار نفر رسیده است.

مساله افزایش شمار بیماران کرونایی در هفته های اخیر نگرانی مقامهای روسیه را برانگیخته و یکی از عوامل اصلی بروز چنین وضعیتی را کندی روند واکسیناسیون کرونا در مناطق مختلف روسیه اعلام کرده اند.  

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه به تازگی از روند واکسیناسیون در این کشور ابراز نارضایتی کرد.  

وی گفت: به نظرم ما باید از آهنگ و سرعت واکسیناسیون کرونا در روسیه  نگران باشیم زیرا وضعیت در این زمینه نامطلوب است.

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه افزود: ولادیمیر پوتین دائما از هر فرصتی استفاده کند تا همه را به زدن واکسن کرونا دعوت کند و اینکه تدابیر لازم در این زمینه اتخاذ شود.

تدابیر جدید در مسکو و مناطق پیرامون آن برای مقابله با کرونا 

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه امروز در گزارشی از اتخاذ تدابیر جدید برای مقابله با کرونا در مسکو و شهرهای پیرامون آن خبر داد.

ازجمله این تدابیر واکسیناسیون اجباری کرونا برای کارکنان مراکز خدماتی همچون آرایشگاه ها و رستوران ها است.

این تدابیر را رئیس سازمان پبشگیری از بیماریهای عفونی مسکو اتخاذ کرده و شهردار مسکو و استاندار استان مسکو دستور اجرای آن را صادر کردند.  

بر اساس گزارش شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، در بیمارستان های مسکو ۴ هزار تخت اضافی برای بیماران کرونایی اختصاص یافته است.  

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha