فرماندار: مرزداران پیرانشهری با عزت در پای صندوق های رای حاضر شده اند

ارومیه- ایرنا- فرماندار پیرانشهر گفت: مرزداران اهل این شهرستان با عزت و افتخار، از ساعات ابتدایی روز در پای صندوق های رای حاضر شده اند و این حضور همچنان ادامه دارد.

سیدعلی ترابی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این حضور باشکوه، امروز به عنوان روز عزت و افتخار ملت ایران در تاریخ ثبت می شود.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و همچنین لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در شعبات اخذ رای اضافه کرد: این ویروس نیز نتوانست جلو حضور پرشور مردم ایران در پای صندوق ها را بگیرد.

فرماندار پیرانشهر اظهار کرد: مردم این شهرستان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی مراجعه کرده اند و این حضور در ساعات آتی بیشتر هم خواهد شد.

ترابی گفت: از همه شهروندان پیرانشهری به خاطر حضور پرشور و دشمن شکن در این انتخابات قدردانی می کنم.

وی با اشاره به وجود ۱۰۳ شعبه اخذ رای در پیرانشهر افزود: از این تعداد ۵۴ شعبه ثابت بوده و ۴۹ شعبه سیار نیز فعالیت دارد.

پیرانشهر از شهرهای جنوبی آذربایجان غربی بوده و هم مرز با کشور عراق است.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز همزمان با سراسر کشور در آذربایجان غربی نیز برگزار می شود.

همراه داشتن شناسنامه یا شماره ملی برای رای دادن، ضروری است. رای‎دهندگان هنگام مراجعه به شعب، خودکار شخصی و ماسک به همراه داشته باشند.

در این استان ۲ هزار و ۷۹۵ شعبه اخذ رای پیش بینی شده که هزار و ۸۹۷ شعبه ثابت و ۸۹۸ شعبه سیار است.

بیش از ۶۰ هزار نفر که از این تعداد نزدیک به ۱۱ هزار نفر را عوامل نظارتی تشکیل می دهند، کار برگزاری انتخابات در ۱۷ شهرستان آذربایجان غربی را برعهده دارند.

۲ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۲۷۷ نفر واجد شرایط رای دادن در آذربایجان غربی هستند که ۷۱ درصد جمعیت استان را شامل می شوند.

از این تعداد ۶۴ هزار و ۹۵۱ نفر رای اولی به شمار می روند.

فرایند انتخابات بین ساعات هفت صبح تا ۱۲ نیمه شب امروز، جمعه در کشور برگزار می شود و در صورت لزوم تا ۲ بامداد روز شنبه نیز قابل تمدید است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha