رای دقیقه ۹۰ به پیروزی ملت

مراغه- ایرنا- گرمای هوا که از تب و تاب بیافتد، یک تعداد دیگر از اهالی باغ‌شهر مراغه فرصت می‌کنند تا بر سر صندوق‌های رای حاضر شوند و در دقیقه ۹۰ انتخابات دولت سیزدهم و شورای ششم به پیروزی ملت ایران رای دهند. 

این رسم دیرینه شاید در سبک زندگی مردم مراغه ریشه دوانده باشد اما به طور طبیعی تمدید زمان اخذ رای، کم و بیش با جمع شدن آرای خاکستری در این کهن‌شهر نیز همراه بوده است.

تمدید زمان اخذ رای در حقیقت فرصت دادن به افرادی است که برای حضور یافتن در پای صندوق رای دل‌دل می‌کنند یا کسانی که تازه از تفریح و کار باغبانی به شهر برگشته‌اند و می‌خواهند در پیروزی ملت ایران سهیم شوند.

البته شیوع کرونا هم تا حدودی در مشارکت انتخاباتی تاثیرگذار بوده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعبه‌های اخذ رای برای برخی‌ها که از کووید ۱۹ بیش از حد انتظار واهمه دارند، مقبول نیافتاده است.

یکی از اهالی مراغه می‌گوید: هرچقدر هم پروتکل‌ها رعایت شده باشد، باز هم حضور یافتن در میان جمع برای افراد بیمار و ضعیف با خطر ابتلا به کووید ۱۹ همراه است و ما به همین دلیل از حضور پای صندوق رای واهمه داریم.

وی که خواست نامش فاش نشود، بیان کرد: من به تازگی تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته‌ام و به همین دلیل خانواده‌ام تصور می‌کنند که اگر گرفتار کرونا شوم، با توجه به شرایط جسمی نامساعدی که دارم، به سادگی رهایی نخواهم داشت.

وی همچنین به مردمی که از سلامت جسمانی برخوردار هستند توصیه کرد تا قدر سلامت خود را بدانند و همگام با ملت ایران در پای صندوق‌های رای حاضر شوند. 

شرکت در انتخابات را به دقایق پایانی موکول نکنید

معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار شهرستان ویژه مراغه می‌گوید: با توجه به وضعیت کرونایی جامعه توصیه می‌شود مردم شهرستان حضور در پای صندوق‌های رای را به دقایق پایانی موکول نکنند.

به گفته «سیدعلی موسوی» رای‌دهندگان مراغی با توجه به افزایش تعداد شعبه‌های اخذ رای و تغییر مکان برخی از آنها با هدف رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، می‌توانند به خلوت‌ترین شعبه مراجعه کرده و از ازدحام پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه ۱۱۹ شعبه اخذ رای در سطح شهر مراغه آماده دریافت آرای مردمی است، اضافه می‌کند: مشکلی از نظر تعرفه رای در آنها وجود ندارد و انتخابات به صورت روان در حال برگزاری است.

رئیس هیات اجرایی انتخابات مراغه با بیان اینکه برای رای‌گیری به کارت ملی نیاز نیست، ادامه داد: در اختیار داشتن شناسنامه و شماره ملی فرد رای‌دهنده کفایت می‌کند.

مردم مراغه حماسه‌ای دیگر آفریدند

فرماندار مراغه می‌گوید: مردم مراغه با وجود همه مشکلات و شرایط ناشی از کرونا امروز حماسه‌ای دیگر آفریدند و همگام با ملت ایران، نظام جمهوری اسلامی را با آرای خود بیمه کردند.

«موسوی» این را هم گفت که مردم با حضور در پای صندوق‌های رای ثابت کردند که انقلاب و نظام اسلامی متعلق به توده‌های مردم بوده و بنا به فرموده امام راحل «میزان رای ملت است».

به گزارش ایرنا زمان اخذ رای در سراسر کشور به مدت ۲ ساعت یعنی تا ساعت ۱۹ تمدید شده است و بعید نیست که بسیاری از مردم مراغه با گل‌های دقیقه ۹۰ و شبانه در میدان حضور پیروز شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha