استاندار زنجان: مشارکت شهروندان استان در انتخابات رو به افزایش است

زنجان- ایرنا- استاندار زنجان با بیان اینکه مشارکت شهروندان این استان در انتخابات رو به افزایش است، گفت: وضعیت مشارکت مردم‌ از ابتدای امروز خوب بوده و به سمت وضعیت خوب تر می رود.

فتح الله حقیقی روز جمعه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه‌ در زمان حاضر ۸۲۰ هزار و ۶۳۴ نفر در استان واجد شرایط رأی دادن هستند، افزود: این میزان نسبت به انتخابات سال ۹۶، حدود ۶.۶درصد افزایش دارد.  
وی ادمه داد: در این دوره از انتخابات ۱۸ هزار و ۹۵۲ رأی اولی به جمع واجدان شرایط استان اضافه شدند.  
استاندار زنجان گفت: برای انتخابات ریاست جمهوری، یک‌میلیون و ۱۴۱ هزار تعرفه و برای انتخابات شوراها یک میلیون و ۱۴۹ هزار تعرفه رأی در سطح استان توزیع شده است که نسبت به دوره های گذشته به ترتیب ۳۸ و ۳۹ درصد افزایش دارد.  
حقیقی گفت: در این دوره از انتخابات یکهزارو ۶۳ شعبه اخذ رأی در استان دایر شده است که این تعداد به دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا، ۱۴.۸درصد افزایش دارد.  
وی به برگزاری تمام مکانیزه انتخابات شوراها در شهر زنجان اشاره کرد و گفت: در سایر مناطق استان، انتخابات شورا به شیوه نیمه مکانیزه و دستی انجام می شود.  
استاندار زنجان با بیان اینکه در خصوص امنیت و اجرای انتخابات هماهنگی و تفاهم بین مجریان و ناظران برقرار است، گفت: توصیه ما به شهروندان این است که زمان شرکت در انتخابات را به ساعات پایانی موکول نکنند تا موجب ازحام نشود.  
وی افزود: شهروندان می توانند از طریق اپلیکیشن «انتخاب ایران» شعبه های کم ازدحام را در شعاع ۱.۵ کیلومتری خود شناسایی کنند.  
حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتخابات مظهر تقویت اتحاد، مصالح و منافع ملی و مظهر بصیرت و هوشمندی مردم است، گفت: هیچ کس به ویژه نخبگان نباید در انتخابات تماشاچی باشند.  
وی خاطرنشان کرد: کشور و نظام ما در سایه وحدت و اتحاد رشد و نمو پیدا کرده و در سایه همین اتحاد نیز مسیر بالندگی را طی خواهد کرد.  
حقیقی گفت: هر زمانی مقوم های وحدت در جامعه تقویت شود و اولویت بر منافع و مصالح ملی به جای مسائل شخصی و جناحی باشد، دشمن سرجایش می نشیند. 

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ انجام می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha