اسامی نامزدهای متخلف انتخابات شورای شهر سبزوار منتشر می‌شود

سبزوار- ایرنا- رییس دادگستری سبزوار گفت: چنانچه تخلفات از جمله خرید آرا تا ساعات باقیمانده از انتخابات ادامه داشته باشد قبل از اتمام مهلت رأی گیری، اسامی نامزدهای متخلف شورای این شهر در رسانه‌ها منتشر می‌شود.

میرعلم سیدی عصر جمعه با بیان این مطلب در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تخلفات انتخاباتی از سوی نامزدهای انتخابات شورای شهر سبزوار مشاهده شده است و برخی نامزدها مبادرت به خرید و فروش آرا و سایر تخلفات در سبزوار کرده‌اند.

وی اضافه کرد: خرید و فروش آرا ممکن است منجر به سلب و رد صلاحیت نامزدهای انتخابات شورای شهر و ابطال آرای نامزدها شود.

رییس دادگستری سبزوار گفت: با وجود این که تذکرات فراوانی به منظور جلوگیری از هرگونه تخلف انتخاباتی از جمله خرید و فروش رأی به نامزدهای انتخابات شورای شهر سبزوار داده شده بود به دلیل وقوع تخلف، برخی از نامزدهای متخلف به دادگستری احضار شدند.

سیدی افزود: طی یک هفته اخیر چند مورد از مذاکره خرید و فروش رأی از طریق ضبط صدا توسط برخی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر سبزوار به دادگستری اعلام شد که متهمان به دادگستری سبزوار احضار شدند و مشخص شد صداهای رسیده متعلق به خود نامزدها یا بستگان آنها بوده است.

وی ادامه داد: به این نامزدها که می‌خواستند مبادرت به خرید و فروش آرا در سبزوار کنند تذکر جدی داده شد و این آخرین تذکر و هشدار به نامزدها بوده است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۲۸ خرداد ماه در بیش از پنج هزار شعبه اخذ رای، ۸۶ شهر و ۲ هزار و ۳۰۰ روستای خراسان رضوی برگزار می‌شود.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha