امام جمعه بیارجمند: انتخابات آوردگاهی برای مشارکت تمام طیف‌ها است

شاهرود - ایرنا - امام جمعه بیارجمند از توابع شهرستان شاهرود، شرکت مردم در انتخابات را همانند جهاد شهدا در میدان نبرد خواند و گفت: علاقه ، سلیقه و جناح‌بندی‌ها نباید مانعی برای حضور گسترده مردم در انتخابات باشد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا احمدی  عصر جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: مردم سختکوش و کویرنشین منطقه دورافتاده بیارجمند با حضور گسترده خود در شعبه های اخذ رای از لحظه های شروع رای گیری ، برگی زرین در تاریخ شرق استان سمنان ثبت می کنند.

  امام جمعه بیارجمند گفت: حضور گسترده مردم  نشانه بلوغ سیاسی و حمایت از نظام اسلامی است ، در تاریخ ۴۲ ساله انقلاب اسلامی مردم با حماسه حضور خود در صحنه های مختلف دل دوستداران انقلاب اسلامی را شاد و دشمنان را مایوس کرده اند.

وی تاکید کرد: بررسی تاریخ اسلام و انقلاب این موضوع را اثبات می کند که دشمنان و منافقان از هیچ لحظه و ترفندی برای ضربه زدن دریغ نمی کنند.

 وی حضور گسترده مردم را  موجب نومیدی بیشتر دشمنان ذکر کرد و  گفت : بیشتر مردم منطقه بیارجمند رای خود را قبل از ظهر در صندوق ها ریختند ، فقط گروهی از باغداران و دامداران که صبح ها مشغول فعالیت بودند ، رای گیری خود را به ساعت های پایانی موکول کردند.

۲۶ روستا از مجموع ۴۲ روستای این بخش دارای شورای اسلامی هستند، در این دوره از انتخابات ۲۳ شعبه انتخاباتی شامل ۹ شعبه ثابت و ۱۴ شعبه سیار آماده خدمت رسانی به مردم است.

 این دوره از انتخابات برای شوراهای اسلامی در بخش بیارجمند ۱۶۸ نفر نامزد شدند که به نسبت دوره قبل افزایش ۱۰ درصدی داشته است.

در استان سمنان برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، تعداد ۵۱۹ هزار و ۵۴۰ نفر واجد شرایط رای دادن وجود دارد که از این تعداد ۲۶۲ هزار و ۸۱۷ نفر مرد و ۲۵۶ هزار ۷۲۳ نفر زن هستند.

۷۷۹ شعبه اخذ رای در استان سمنان برای انتخابات ٢٨ خرداد پیش‌بینی شده که شامل ۴٨٢ شعبه در شهرها و ٢٩۶ شعبه در روستاها می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha