تاکید کاردار ایران بر استقبال خوب ایرانیان در  انگلیس از انتخابات

لندن – ایرنا – کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن گفت، به رغم مشکلاتی که گروه‌های معاند و آن‌هایی که سوابق تروریستی آن‌ها عیان است ایجاد کرده‌اند مشارکت هم‌وطنان مقیم انگلیس در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری خوب بوده است.

سید مهدی حسینی متین روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت:ما از ماه‌ها قبل در تدارک برگزاری انتخابات بودیم. با توجه به شرایط و اوضاع و احوال حساس کنونی، قطعا انتخابات یکی از مهم‌ترین تحولات و پدیده‌های سیاسی کشورمان هست. وظیفه ما هم در سفارت جمهوری اسلامی ایران این است که بتوانیم زمینه اعمال حق همه ایرانیان عزیز را در اینجا فراهم کنیم.

وی افزود: امروز تا آخرین اخبار و اطلاعاتی که به بنده رسیده همه ۱۱ حوزه‌ رای‌گیری در سراسر انگلیس مشغول رای‌گیری هستند. همه آن‌ها با کمک ایرانیان عزیز مقیم انگلیس و نهادهای ایرانی که اینجا هستند در حال برگزاری است.

کاردار سفارت با بیان اینکه همه شرایط به رغم موانع و مشکلات مهیاست افزود: ما پنج حوزه رای‌گیری در شهر لندن و ۶ حوزه رای‌گیری هم در سایر شهرهای انگلستان داریم که در حال حاضر (که با شما صحبت می‌کنم) بر اساس تصاویر، اخبار و گزارش‌هایی که برای ما فرستادند مشارکت خیلی خوب بوده است.

وی ادامه داد: هنوز هم انتظار داریم تا آخر وقت با توجه به اینکه امروز روز جمعه و روز کاری است در انگلستان حوالی عصر حجم استقبال رای دهندگان اضافه شود و امیدواریم بتوانند حق خودشان را ادا کنند و در سرنوشت کشورشان برای سال‌های آینده مشارکت کنند.

توضیح کاردار ایران در لندن از روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران

رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشور انگلیس از ساعت ۹ صبح به وقت محلی آغاز شده است. روند رای گیری تا ساعت ۱۹ به وقت محلی ادامه خواهد یافت و در صورت ضرورت و به تشخیص هیات اجرایی انتخابات، امکان تمدید زمان و ساعت رأی گیری به مدت محدودی و برای برخی از حوزه ها وجود خواهد داشت.

برخی گروه‌های معاند از ساعات ابتدایی رای‌گیری مقابل بخش کنسول‌گری سفارت تجمع کرده و با سردادن شعارهایی تلاش می کنند نظم برگزاری انتخابات را بر هم بزنند. آن‌ها همچنین رای‌دهندگانی را که برای شرکت در انتخابات و رای دهی به سفارت مراجعه می‌کنند مورد اهانت لفظی قرار می‌دهند.  یکی از معترضان پس از پرتاب رنگ به سمت ساختمان سفارت و ایجاد مزاحمت برای هم‌وطنان، از سوی پلیس لندن دستگیر. به بازداشتگاه منتقل شد.

حسینی متین می‌گوید: گروه‌های معاند و مخالف در خارج از کشور به انواع ترفندها متوسل شده‌اند تا ایرانیان را از شرکت در انتخابات منصرف کنند.  

وی تصریح کرد: ولی با اطمینان عرض می‌کنم بر اساس اطلاعاتی که تا این لحظه (ظهر به وقت لندن) به دست ما رسیده و حدود ۴ ساعت از برگزاری انتخابات می گذرد واقعا استقبال خوبی بوده و به رغم مشکلاتی که گروه‌های معاند و مخالف ایجاد کردند؛ گروه‌هایی که سوابق تروریستی آن‌ها برای همه هم وطنان و جهانیان عیان و آشکار است؛ استقبال خوب بوده و ما هنوز انتظار داریم که در ساعت‌های بعد از ظهر این استقبال افزایش بیشتری پیدا کند.

کاردار سفارت افزود: البته هوای بارانی و محدودیت‌های مسافرتی مسائل مربوط به بیماری کرونا موانعی است که وجود دارد اما استقبال خوب بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha