بانوی ۱۱۰ ساله هرسینی: با دادن رای از جمهوری اسلامی تشکر می‌کنم

کرمانشاه- ایرنا- یک بانوی ۱۱۰ ساله با حضور در پای صندوق‌های رای‌گیری در شهرستان هرسین گفت: آمده‌ام تا با دادن رای از جمهوری اسلامی تشکر کنم.

به گزارش ایرنا، خانم «خدیجه مرادی» روز جمعه پس از انداختن رای خود به صندوق گفت: خدا را برای نعمت جمهوری اسلامی شکر می‌کنم.

این بانو، مسن‌ترین شرکت کننده در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا در شهرستان هرسین است.

فرماندار شهرستان هرسین در بازدید از شعب اخذ رای با حضور در روستای «عدل آباد سفلی» از خانم مرادی که با وجود کهولت سن و ناتوانی جسمی در پای صندوق های رای حضور پیدا کرده بود، تقدیر کرد.

«عبادالله کنجوریان» همچنین با اشاره به حضور پرشور مردم این شهرستان در پای صندوق‌های رأی‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها به خبرنگار ایرنا گفت: آمارها نشان می‌دهد که میزان مشارکت مردم تا ساعت ۱۶ امروز بین ۳۵ تا ۴۰ درصد بوده‌ است.

او افزود: با توجه به کارنامه درخشان مردم شهرستان هرسین و حضور پررنگ آن‌ها در صحنه‌های مختلف سیاسی، انتظار می رود که با خنک شدن هوا میزان مشارکت مردم در پای صندوق‌های رای هم گسترده‌تر شود.

کنجوریان عنوان کرد: ۷۰ شعبه اخذ رای در بخش مرکزی شهرستان و ۳۲ شعبه در بخش بیستون پذیرای حضور مردم شهرستان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور امروز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه نیز در حال برگزاری است.

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای دارند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

شهرستان ۸۰ هزار نفری هرسین در جنوب شرقی استان کرمانشاه واقع شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha