رییس هیات بازرسی انتخابات استان سمنان: تخلف انتخاباتی گزارش نشد

سمنان- ایرنا- رییس هیات بازرسی انتخابات استان سمنان گفت: تخلف انتخاباتی در حوزه‌های انتخابیه استان تا ساعت ۱۸ گزارش نشده و انتخابات در شرایط سالم و امن در حال برگزاری است.

علیرضا شریفی نژاد عصر  جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: هیات بازرسی انتخابات استان سمنان تا مدتی که زمان انتخابات تمدید می‌شود آماده دریافت گزارش‌های احتمالی مردم از تخلفات انتخاباتی است.

وی ادامه داد: در هر حوزه انتخابیه استان سمنان شماره تماس برای دریافت گزارش مردمی درباره تخلفات انتخاباتی اعلام شده و همچنین در تمام شعبه‌های اخذ رای یک بازرس برای نظارت بر سلامت و امنیت حضور دارد.

وی بیان کرد: ۸۴۰ بازرس، سربازرس و بازرس ویژه در  شعبه‌های اخذ رای سیار و ثابت در استان سمنان برای نظارت بر سلامت و امنیت انتخابات امروز در استان مشارکت دارند.

رییس هیات بازرسی انتخابات استان سمنان تصریح کرد: به تناسب جمعیت ۲ بازرس ویژه در حوزه انتخابیه شاهرود و یک بازرس ویژه در دیگر شهرستان‌های استان شامل سمنان، مهدیشهر، سرخه، دامغان، میامی، آرادان و گرمسار حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: کمیته بازرسی در هشت شهرستان استان سمنان تشکیل شده و انتخابات در شرایط امن و سالم در حال برگزاری است.

وی یادآور شد: هر شعبه اخذ رای دارای یک بازرس ثابت و هر ۱۵ شعبه اخذ رای دارای یک سربازرس است.

رییس هیات بازرسی انتخابات استان سمنان گفت: مردم می‌توانند هرگونه تخلف انتخاباتی را به بازرس حوزه انتخابیه خود گزارش کنند.

به گزارش ایرنا، ۵۱۹ هزار و ۵۴۰ نفر، شامل ۲۶۲ هزار و ۸۱۷ نفر مرد و ۲۵۶ هزار ۷۲۳ نفر زن در استان سمنان واجد شرایط رای دادن هستند.

۱۰ هزار و ۹۰۶ رای اولی در استان حضور دارند که پنج‌هزار و ۳۳۷ نفر از آنان دختر و ۵ هزار و نفر ۵۶۹ پسر هستند.

۴۹۵ نفر به عنوان نامزدهای شوراهای اسلامی شهر برای دست یافتن به ۱۱۱ کرسی اصلی صلاحیت‌شان احراز شد.

۲ هزار و ۲۴۹ نفر نیز برای انتخابات شورای اسلامی روستاهای استان ثبت نام کردند که صلاحیت ۲ هزار و ۷۴ نفر مورد تایید قرار گرفت.

۷۷۹ شعبه اخذ رای دراستان سمنان برای حضور پرشور مردم پای صندوق رای پیش‌بینی شده که از این تعداد ۴۸۳ شعبه اخذ رای شهری و ۲۹۶ شعبه اخذ رای روستایی است.

انتخابات شورای اسلامی تنها در شهر سمنان به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha