رئیس ستاد انتخابات بوشهر: حضور آگاهانه مردم باعث شگفتی جهانیان شد

بوشهر- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: با وجود شیطنت‌های دشمنان برای دلسرد کردن مردم از حضور در پای صندوق‌های رای اما حضور پرشور و آگاهانه مردم از ساعت‌های اولیه آغاز رای گیری، شگفتی جهانیان را به دنبال داشته است.

محمد تقی ایرانی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: حضور موثر مردم در عرصه انتخابات نشان داد ملت ایران مردمی آگاه، زمان سنج و پایبند به نظام و انقلاب هستند و این بصیرت آنان همه نقشه‌ها و برنامه های دشمن را نقش بر آب کرد.

وی بیان کرد: بررسی‌های میدانی از شعبه‌های رای گیری در استان بوشهر بیانگر ایجاد صف‌های طولانی مردم در پای صندوق‌های رای است و انتظار می‌رود با خنک شدن هوا شاهد حضور پرشورتر مردم و افزایش مشارکت در پای صندوق‌های رای باشیم.

ایرانی با بیان اینکه تاکنون کمبود تعرفه‌های رای‌گیری در هیچ یک از مناطق استان بوشهر گزارش نشده‌است اضافه کرد: براساس تدابیر اندیشیده شده به تعداد کافی تعرفه در اختیار شعبه‌های رای گیری قرار داده شده‌است و پشتیبانی لازم از شعبه‌های رای گیری انجام می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر  با تاکید براینکه تعرفه به اندازی سهمیه تعیین شده به استان تخصیص داده شده‌است ادامه داد: چنانچه شعبه‌ای با کمبود تعرفه روبرو شود عوامل اجرایی این آمادگی را دارند که قبل از تمام شدن تعرفه مورد نیاز در اختیار فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها قرار گرفته می‌شود و جای هیچ نگرانی در این زمینه نیست.

ایرانی اضافه کرد: تاکنون آمار خوبی از حضور و مشارکت مردم نسبت به دوره‌های قبل در حوزه‌های مختلف وجود دارد و با توجه به جامعه شناسی که از مردم استان بوشهر وجود دارد انتظار می‌رود در ساعت‌های پایانی روز با موج حضور مردم روبرو شویم.

وی در باره برخی تخلفات گفت: هر چند افراد قانون شکن بسیار کم هستند با این وجود با هرگونه تخلف در شعبه‌های رای گیری برخورد می شود.

ایرانی تاکید کرد: براساس گزارش‌های رسیده از برخی حوزه‌های شوراهای اسلامی شهر و روستا افرادی هستند که در برخی نقاط  اقدام به توصیه‌هایی می‌کنند که عوامل اجرایی و انتظامی با این افراد برخورد و اجازه سوء استفاده از این فضای آرام و امنی که برای انتخابات در این استان فراهم شده‌است، داده نمی شود.

وی با تاکید براینکه اجازه هرگونه تجمع در مقابل شعب اخذ رای داده نمی‌شود ادامه داد: مردم نیز با برخورد با متخلفان و با بی‌توجهی به آنان از حقوق خود  دفاع و موارد تخلف را به عوامل بازرسی و نماینده فرمانداران گزارش کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر گفت: با توجه به برگزاری انتخابات الکترونیکی در شهرستان بوشهر در ساعت‌های اولیه شروع رای گیری دستگاه‌های تشخیص هویت کُند عمل کردند اما با حضور به موقع عوامل این مشکل برطرف شد افزون بر این مجوز لازم به شعبه‌های رای گیری داده شد تا در صورت اینکه سیستم آف‌لاین شد و یا از کار افتاد می‌توانند بدون از دست دادن وقت رای مردم را به صورت دستی بگیرند.

 در این دوره از انتخابات ۷۹۷ هزار و ۹۵۱ نفر از بوشهری‌ها واجد شرایط لازم برای شرکت در رای‌گیری هستند که ۱۸هزارو ۴۳۸ نفر معادل ۲.۳ درصد از آنها را جوانانی تشکیل می‌دهند که برای نخستین بار امکان شرکت در عرصه انتخابات را پیدا کرده‌اند.

شمار شعبه‌های اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری در بوشهر نسبت به دوره گذشته با افزایش ۶ درصدی به ۶۸۰ شعبه ثابت و ۱۹۸ شعبه سیار رسیده‌است تا ضمن پیشگیری از تجمع، فرآیند رای دادن را برای همه مردم بوشهر تسهیل کند.

شمار شعبه‌های اخذ رای برای انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز با ۱۰ درصد افزایش نسبت به دوره قبل به  ۹۱۷ شعبه رسیده‌است.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر در شهر بوشهر در ۹۳ شعبه اخذ رای به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.

 ۸۶۸ نامزد برای راه‌یافتن به شوراهای اسلامی شهر و ۲ هزار و ۶۱۴ نامزد برای تصدی کرسی‌های شوراهای روستایی استان بوشهر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

با هدف ایجاد نظم حداکثری و برگزاری انتخاباتی سالم ۲۵ هزار نفر از عوامل اجرایی، اعضای شعب، بازرس و ماموران نیروی انتظامی در برگزاری این رویداد مهم همکاری می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha