خاطره شیرین عروس و دامادهای  ۱۴۰۰ با ثبت نخستین رای مشترک

استان ها - ایرنا- خش خش دامن بلند و باشکوهش را توی همهمه رای دهنده ها،اگر خوب گوش می دادید شاید می توانستید بشنوید.عروس ایرانمان با دامادش آمد تا اولین رای زندگی مشترکشان را در صندوق بیاندازد. اصلا زوج های جوان از تمام ایران آمدند تا رای دهند. از کرج تا زابل، از سقز تا آستارا و از یزد تا اصفهان.

عروس و داماد ورامینی زندگی مشترک خود را پای صندوق رأی آغاز کردند

بیایید از عروس و داماد ورامینی شروع کنیم که در نخستین روز زندگی مشترک خود با حضور پای صندوق اخذ رای، در سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی، با انداختن آرا به صندوق، زندگی خود را آغاز کردند.

این عروس و داماد به همراه جمعی از اقوام و خویشاوندان با حضور در مسجد جامع تاریخی ورامین، به عنوان صندوق شماره یک شهرستان، در میان شادی تمامی حاضران در این مکان تاریخی ، رأی خود را به صندوق‌ها انداختند.

این زوج جوان ورامینی شرکت در انتخابات را حق خود اعلام کردند و اظهار داشتند که از این حق خود با انتخاب فرد اصلح استفاده می‌کنند.

داماد جوان که میلاد خانی نام دارد، به خبرنگار ایرنا گفت: ما پس از جاری شدن خطبه عقد، در شعبه اخذ رأی حاضر شدیم تا این پیوند را با ساختن آینده‌ای روشن برای خود و دیگر افراد جامعه گره بزنیم.

عروس و داماد ورامینی
عروس و داماد ورامینی 

عروس و داماد بافقی

عروس و داماد بافقی روز جمعه با حضور در شعبه اخذ رأی امامزاده عبدالله (ع) این شهر رای خود را به صندوق انداختند. این زوج جوان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا دلیل حضورشان را در پای صندوق رای تجدید میثاق با آرمان های مقام معظم رهبری و شهیدان انقلاب اسلامی ذکر کردند.

این عروس و داماد افزودند: سعادت و خوشبختی خود و مردم را در گرو توسعه و پیشرفت کشور می دانند و از این رو در انتخابات شرکت کردند تا میهن اسلامی خود را سربلند کنند.

این زوج جوان خواستند نامشان در خبر ذکر نشود.

عروس و دامادهای انتخابات ۱۴۰۰
عروس و داماد بافقی 

حضور عروس و داماد آستارایی در پای صندوق رای

زوج جوان آستارایی نخستین روز زندگی مشترک خود را با انداختن آرا در صندوق سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی آغاز کردند.

این عروس و داماد اهل سنت روز جمعه به همراه جمعی از اقوام، خویشاوندان و مهمانان آئین عروسی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در شعبه مدرسه دکتر فریور روستای عنبران آستارا حضور یافته و رای خود را در میان تشویق مردم به صندوق انداختند.

موسی طیارزاده و عاطفه دادخدا حضور در پای صندوق رای را وظیفه خود عنوان و هدف از شرکت در انتخابات با لباس عروس و داماد را اهمیت دادن به سرنوشت شهر و کشور خود اعلام کردند.

داماد اظهار کرد: با رای دادن در این روز مهم و حساس در تعیین سرنوشت کشور خودمان در روز انتخابات سهم داشتیم  و از ماه ها قبل برنامه ریزی کرده بودیم تا روز آغاز زندگی مشترک خود را هم زمان با این رویداد ملی جشن بگیریم.

وی افزود: هرچند امروز روز سرنوشت ساز و حساسی در زندگی شخصی ماست، اما دوست داشتیم در روز سرنوشت سیاسی کشورمان نیز با مردم همراه باشیم.

عاطفه دادخدا نیز بیان کرد: جشن عروسی و هیچ مناسبت دیگری نباید مانع شرکت در این روز مهم باشد و ما نیز گفتیم در این انتخابات شرکت کنیم و رای خود را به صندوق بیندازیم.

عروس و دامادهای انتخابات ۱۴۰۰
عروس و داماد آستارایی

عروس و داماد کرجی رای خود را به صندوق انداختند

عروس و داماد کرجی روز جمعه با حضور در مسجد جامع رجایی شهر کرج رای خود را در صندوق اخذ رای این مسجد انداختند. این زوج کرجی اولین روز زندگی مشترک خود را در کنار مردم و با حضور در پای صندوق  رای مسجدجامع رجایی شهر کرج  جشن گرفتند.

این زوج جوان در سخنان کوتاهی شرکت در در انتخابات و تعیین سرنوشت کشور و شهر خود را امری مهم دانستند که در هر شرایطی باید در اولویت قرار گیرد.

عروس و دامادهای انتخابات ۱۴۰۰
عروس و داماد کرجی 

عروس و داماد زابلی در انتخابات شرکت کردند

عروس و داماد زابلی در شمال سیستان و بلوچستان در آغازین روز زندگی مشترک‌شان با حضور در شعبه اخذ رای در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا شرکت کردند.

 این زوج جوان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا دلیل حضورشان در پای صندوق رای را خنثی کردن نقشه‌های دشمنان نظام و انقلاب و تجدید پیمانی دوباره با آرمان‌های امام خمینی (ره) عنوان کردند.

این داماد زابلی با بیان اینکه راه رسیدن به خوشبختی، توسعه جامعه و صیانت از حق انتخاب سرنوشت است افزود: با رای دادن در این روز مهم در تعیین سرنوشت و مسیر کشور خودمان در روز انتخابات سهم داشتیم  و از روزها قبل برای این مهم برنامه‌ریزی کرده بودیم.

وی با اشاره به اینکه امروز مهمترین روز زندگی ما است و باید بین مهمترین روز زندگی و مهمترین روز سرنوشت سیاسی کشورمان پیوند برقرار کنیم خاطرنشان کرد: با شرکت در انتخابات روند توسعه کشورمان را تسریع  و آینده بهتری برای فرزندان این ملت رقم خواهد خورد.

عروس زابلی نیز در این گفت‌وگو بیان کرد: حضور پر شور تمام ما در این انتخابات علاوه‌بر استحکام نظام و پیشرفت روزافزون آن در آینده دشمنان این انقلاب را از نقشه‌های شومشان ناامید خواهد کرد.

وی با بیان اینکه کشور ما در شرایط حساسی قرار دارد و بیشتر کشورها و مردم دنیا چشمشان به حضور ملت ایران در این انتخابات متمرکز است تصریح کرد: مشارکت در انتخابات روند اصلاح اجتماعی را  سریع‌تر خواهد کرد.

عروس و دامادهای انتخابات ۱۴۰۰
عروس و داماد زابلی 

حضور عروس و دامادی یزدی در شعبه اخذ رای

زوج جوان یزدی نخستین روز زندگی مشترک خود را با شرکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا، با رای دادن به نامزد اصلح مورد نظرشان آغاز کردند.

 این عروس و داماد روز جمعه  با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در شعبه اخذ رای مسجد روضه محمدیه یزد حضور یافتند و رای خود را در میان  تشویق مردم به صندوق انداختند.

محمد امیر فلاح و هانیه زارع حضور در پای صندوق رای را وظیفه خود عنوان و هدف از شرکت در انتخابات با لباس عروس و دامادی را اهمیت به سرنوشت شهر و کشورشان اعلام کردند.

داماد گفت: هرچند امروز روز سرنوشت ساز و حساسی در زندگی شخصی آنهاست،  اما، دوست داشتیم در روز تعیین سرنوشت سیاسی ایران عزیز نیز همگام با مردم کشورمان در انتخابات شرکت کنیم.

وی با بیان اینکه تک تک رای افراد در تعیین سرنوشت کشور موثر است ،زیرا حضور در پای صندوق رای وظیفه ملی تمامی ایرانیان است.

همچنین در شهر بافق که  در ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق مرکز استان یزد قرار دارد یک عروس و داماد  هم با حضور در شعبه اخذ رأی امامزاده عبدالله (ع) این شهر رای خود را به صندوق انداختند.

به گزارش ایرنا این زوج جوان در گفت و گو ی تلفنی با خبرنگار ایرنا دلیل حضورشان را در پای صندوق رای تجدید میثاق با آرمان های مقام معظم رهبری و شهیدان انقلاب اسلامی ذکر کردند.

این عروس و داماد افزودند: سعادت و خوشبختی خود و مردم را در گرو توسعه و پیشرفت کشور می دانند و از این رو در انتخابات شرکت کردند تا میهن اسلامی خود را سربلند کنند.

عروس و دامادهای انتخابات ۱۴۰۰
عروس و داماد یزدی 

زوج ترکمن خراسان شمالی زندگی خود را از پای صندوق های رای آغاز کردند 

عروس و داماد ترکمن زندگی خود را روز جمعه با حضور در پای صندوق رای یکی از روستاهای نوار مرزی شهرستان مرزی راز و جرگلان خراسان شمالی آغاز کردند.

 عروس و داماد ترکمن از روستای بک پولاد، با حضور در شعبه اخذ رای، رای خود را به صندوق انداختند.

این زوج جوان دلیل حضورشان پای صندوق رای را تجدید میثاق با آرمان های مقام معظم رهبری و  شهدای انقلاب اسلامی ذکر کردند و گفتند: با لباس عروسی و دامادی در انتخابات شرکت کرده ام تا اعلام کنیم که حامی آرمان های انقلاب هستیم.

آنان با تاکید بر اهمیت سرنوشت شهر کشور اعلام کردند که مهم ترین روز زندگی، در مهم ترین رویداد سیاسی شرکت کرده ایم. 

عروس و دامادهای انتخابات ۱۴۰۰
عروس و داماد اهل خراسان شمالی 

عروس و داماد تیرانی به پای صندوق رای آمدند

عروس و داماد جوان شهرستان تیران و کرون از توابع استان اصفهان، روز جمعه در نخستین روز آغاز زندگی مشترک خود با حضور در یک شعبه اخذ رای، در انتخابات شرکت کردند.

 رسول و مریم ابراهیمی زوج ساکن روستای "بودان" از توابع تیران و کرون، امروز در نخستین روز تکوین زندگی مشترک خود در یک شعبه اخذ رای این شهرستان حضور یافتند تا سهم خود را در تعیین سرنوشت کشور و آینده زندگی خود و دیگران ایفا کرده باشند.خانواده‌های عروس و داماد نیز، آنان را در این حرکت همراهی کردند و آرای خود را به صندوق ریختند.

داماد پس از انداختن رای خود به صندوق با اشاره به اهمیت نقش‌آفرینی آحاد ملت در تعیین سرنوشت کشور گفت: حضور پای صندوق رای در سرنوشت عموم مردم بویژه جوانان نقش بسزا دارد تا با انتخاب فرد اصلح، شرایط زندگی تسهیل شود.

رسول ابراهیمی خاطرنشان کرد: اهمیت انتخابات باعث شده است تا امروز به همراه همسرم و خانواده‌هایمان در نخستین روز شروع زندگی مشترک خود برای مشارکت در رقم خوردن سرنوشت کشورمان پای صندوق‌های رای حاضر شویم.

عروس و دامادهای انتخابات ۱۴۰۰
عروس و داماد تیرانی از توابع اصفهان 

عروس و داماد سقزی روز اول زندگی را با شرکت در انتخابات شروع کردند

عروس و داماد سقزی روز اول زندگی خود را با حضور در انتخابات ۱۴۰۰ در شعبه اخذ رای ۶۲ شهرستان سقز آغاز و زندگی مشترک را با طعم مشارکت انتخاباتی شروع کردند.

از ابتدای حضور این زوج جوان در شعبه اخذ رای خیابان شهدا شهرستان سقز، حاضرین و مسوولان برگزاری انتخابات با تشویق و شور و شوش انتخاباتی از آنها تقدیر کردند.

این زوج جوان بعد از اینکه آرای خود را به صندوق انداختند از جوانان سقزی و سراسر کشور خواستند در سرنوشت خود سهیم باشند و به پای صندوق رای بروند و در این انتخابات مهم و سرنوشت ساز شرکت کنند.

با حضور این عروس و داماد در شعبه اخذ رای، مردم نیز شور و هیجان خاصی گرفتند و همه حاضرین برای این زوج جوان آرزوی خوشبختی کردند. حضور عروس و داماد سقزی در انتخابات مشوق خوبی برای حضور جوانان در پای صندوق رای است.

عروس و دامادهای انتخابات ۱۴۰۰
عروس و داماد سقزی

زوج سالمند اشنویه‌ای به انتخابات آری گفتند

بیایید همه برای تمام عروس و دامادهای ایران زمین دعا کنیم که خوشبخت شوند و همیشه عاشق همدیگر باشند و اینکه خداوند به این پاکان، فرزندان صالح عطا کند؛ مهم تر از همه اینکه در کمال خوشبختی به پای همدیگر پیر شوند. مثل زوج سالمند اشنویه که دست در دست هم امروز به پای صندوق رای آمدند.

زوج ۷۶ و ۸۳ ساله اشنویه ای با حضور در یکی از شعب اخذ رای در این شهرستان در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شرکت کردند.

 این زوج کهنسال به همراه جمعی از فرزندان و خویشاوندان خود دست در دست هم با حضور در شعبه شماره پنج مدرسه سعیدامینی شهرستان اشنویه آرای خود را در میان تشویق حاضران و دیگر رای دهندگان به صندوق انداختند.

"کریم خانزاده" و "خدیجه روستایی" در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، حضور در پای صندوق رای را وظیفه خود دانسته و اظهار داشتند: شرکت در انتخابات سن و سال نمی شناسد و همه مردم وظیفه دارند با احساس مسوولیت در قبال سرنوشت شهر و کشور خود در آن مشارکت کنند.

آنها که با شور و اشتیاق فراوان در پای صندوق رای حاضر شده بودند، اضافه کردند: داشتن سن بالا و حتی معلولیت و سایر دلایل دیگر نباید مانع شرکت در این روز مهم باشد و ما نیز گفتیم در این انتخابات شرکت کنیم تا در سرنوشت کشور خود سهیم باشیم.

زوج سالمند اشنویه ای تاکید کردند: در شرایطی که دشمنان قسم خورده نظام تلاش دارند تا با تبلیغات منفی مردم را از حضور در انتخابت مأیوس کنند مردم با حضور پرشور و حماسی خود، این توطئه دشمن را نیز خنثی می کنند.

عروس و دامادهای انتخابات ۱۴۰۰
زوج سالمند اهل اشنویه 

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت هفت صبح امروز ۲۸ خراد آغاز شده و امکان تمدید این انتخابات تا ساعت ۲ بامداد ۲۹ خرداد وجود دارد.

از مجموع  ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دهی در انتخابات در کل کشور، ۲٩ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و  ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر زن هستند.  سن قانونی رای دهندگان ١٨ سال متولدین ٢٨ خرداد ١٣٨٢ و قبل از آن و تعداد رای اولی‌ها یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر است که ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر از این تعداد زن هستند.

بر اساس این گزارش، در چهار حوزه دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان‌های تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران، و ۶ حوزه حوزه اولین میان دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابی تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در استان تهران، تفرش، آشتیان و فراهان در استان مرکزی، بهار و کبودر آهنگ در استان همدان، گچساران و باشت در استان کهگیلویه و بویر احمد، آستانه اشرفیه در استان گیلان، و میانه در استان آذربایجان شرقی همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری رای‌گیری در حال انجام است.

بیش از ۶۶ هزار صندوق رای در انتخابات ریاست جمهوری و بیش از ۷۶ هزار صندوق اخذ رای در انتخابات شوراهای اسلامی تعبیه شده است که ۳۵ هزار صندوق از ۷۶ هزار صندوق به شورای اسلامی شهر و ۴۱ هزار صندوق هم به شورای اسلامی روستا اختصاص دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha