نیمی از تعرفه‌های رای مسجد ابوذر تمام شد

تهران - ایرنا - رییس صندوق رای مسجد ابوذر گفت: با حضور پرشور مردم، نیمی از تعرفه رای اختصاص یافته برای انتخابات ۱۴۰۰ در مسجد ابوذر تهران استفاده شده است.

احمد عاشری عصر جمعه در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه، یکهزار تعرفه مربوط به انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و روستا، انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای به مسجد ابوذر تهران اختصاص داده شده، تصریح کرد: از صبح امروز جمعه با شروع رای گیری تا ساعت ۱۷ حدود ۵۰۰ رای توسط مردم به صندوق انداخته شده است.

وی با اشاره به حضور تیم انتخاباتی از صبح زود در مسجد ابوذر گفت: استقبال مردم برای حضور پای صندوق رای به اندازه ای بوده است که متصدیان رای گیری تا ساعت ۱۶ فرصت انجام فریضه نماز و صرف ناهار پیدا نکردند.

به گزارش ایرنا،  سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، یازدهمین دوره انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و همچنین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه ۲۸ خرداد ماه از ساعت ۷ صبح آغاز شد و براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در صورت تشخیص وزیر کشور رای گیری تا ساعت ۲ بامداد ادامه خواهد یافت.

از مجموع  ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دهی در انتخابات در کل کشور، ۲٩ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و  ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر زن هستند.

سن قانونی رای دهندگان ١٨ سال متولدین ٢٨ خرداد ١٣٨٢ و قبل از آن و تعداد رای اولی‌ها یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر است که ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر از این تعداد زن هستند.

1071

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha