مشارکت مردم در انتخابات پشتوانه اصلی تداوم و استحکام انقلاب است

بلگراد-ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان با اشاره به آرای ایرانیان مقیم صربستان و همچنین دانشجویان در حوزه اخذ رای در بلگراد، تاکید کرد: مشارکت مردم در انتخابات و همچنین حمایت اقشار مختلف در حوزه های مختلف از عوامل سرمایه و پشتوانه اصلی تداوم و استحکام انقلاب بشمار می روند.

به گزارش ایرنا، «رشید حسن پور» روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در حوزه رای گیری در سفارت کشورمان در بلگراد افزود: این دوره از انتخابات ریاست جمهوی با وجود مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم های آمریکا و بحران بیماری همه گیر ویروس کرونا از حساسیت خاصی برخوردار است.

وی افزود: در پرتو سیاست مقاومت حداکثری، ظرفیت سازی های داخلی و همیاری مردم قادر شده ایم مشکلات و معضلات را کم رنگ و کم اثر کنیم.

سفیر کشورمان به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در ابعاد مختلف اشاره کرد و گفت: انتخابات ریاست جمهوری از بُعد داخلی و به لحاظ بین المللی از اهمیت زیادی برخوردار است. از بُعد داخلی می توان به اهمیت آن در رفع مشکلات اقتصادی و از بُعد بین المللی می توان به گسترش همکاری ها با دیگر کشورها به ویژه کشورهای منطقه در زمینه های مختلف اشاره کرد.

حسن پور مشارکت مردم را در تمامی زمینه ها بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: وقتی که کشور با رای مردم اداره می شود، قطعا باید به مقوله انتخابات توجه بیشتری معطوف کرد. در این راستا باید به رکن اساسی مردم سالاری دینی اهمیت خاصی داده شود. هر چند که این مهم از ابتدای انقلاب اسلامی ثابت شده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان با تاکید بر این موضوع که حضور مردم در تمامی مراحل کشور چه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی و به ویژه در پای صندوق های رای، تضمینی برای آینده کشور محسوب می شود، اظهار کرد: این انتخابات در عرصه های بین المللی بسیار مهم است و بسیاری از کشورها در انتظار نتیجه آن هستند. ایران نقش بسیار مهمی را به لحاظ سیاسی و ثبات در منطقه بر عهده دارد.

حسن پور ضمن تاکید بر سیاست خوب حسن همجواری و همچنین روابط خوب با دیگر کشورها بر اساس احترام متقابل گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش دارد تا ندای صلح و آرامش را با پیشنهاداتی از جمله پویش صلح در تمامی مناطق از جمله خلیج فارس به ارمغان آورد.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از هر تلاش و تعامل و گفت و گوی مثبت و سازنده در راستای استقرار صلح، ثبات، امنیت و توسعه پایدار در منطقه خلیج فارس استقبال و حمایت می کند.

حسن پور با تاکید بر اهمیت راهبردی حضور تمامی اقشار مردم به ویژه جوانان در انتخابات تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران طی بیش از چهار دهه گذشته توانسته است با بهره گیری از فناوری های بومی به یکی از کشورهای پیشرفته علمی و صنعتی در زمینه فناوری های نوین از جمله ژنتیک، نانو تکنولوژی، صنایع دفاعی، هوا فضا و انرژی هسته ای، پزشکی و فناوری ارتباطات تبدیل و در زمینه پزشکی و داروسازی بسیار موفق شود، به طوری که بیش از ۹۸ درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می شوند.

 وی همچنین بر تولید واکسن ضد ویروس کرونا که اکنون تولید انبوه آن شروع شده است، این اقدام را در زمانی که کشور در تحریم های آمریکا قرار دارد گامی بسیار مهم توصیف کرد. مبارزه ملی کادر درمانی کشورمان با ویروس کرونا ثابت کرد که ایران عزیز با داشتن فرزندان غیور خود در اقصی نقاط جهان می تواند مشکلات را به فرصتی بزرگ تبدیل کند.

سفیر کشورمان افزود: ایران همواره آمادگی خود را برای تعامل و همکاری در جهت دستیابی به اهداف مشترک با همسایگان را ثابت کرده است. هدف اصلی و دائمی ایران، ایجاد منطقه ای با ثبات تر، آرام تر و شکوفاتر است. لذا در این راستا ابتکارهایی را هم ارائه کرده ایم زیرا معتقدیم که کشورهای منطقه به عنوان برندگان اصلی کاهش تنش ها به شمار می روند.

حسن پور پیام بزرگ انقلاب اسلامی پس از بیش از ۴۰ سال در بُعد داخلی را تکیه بر خلاقیت های ملی برای حل مسائل اقتصادی و در بُعد خارجی مقاومت و تسلیم نشدن در برابر سلطه و کمک به استقرار صلح و ثبات و امنیت پایدار دانست.

 سفیر کشورمان به اظهارات رهبر معظم انقلاب در اول فروردین ماه ۱۴۰۰ که رفع موانع تولید در حوزه اقتصاد، مشارکت پرشور مردم در انتخابات و صبوری و راستی آزمایی در روابط بین الملل را به عنوان مهم ترین اولویت های جمهوری اسلامی بر شمرد و گفت: خوشبختانه اکنون کشور با وجود مشکلات ناشی از تحریم و فشار حداکثری، در مسیر شکوفایی، خود اتکایی و تاثیر گذار در عرصه های مختلف قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha