بیش از ۱۵۰۰ تعرفه در مسجد ابوذر استفاده شد

تهران - ایرنا - سرناظر هیات نظارت بر انتخابات در منطقه ۱۷ تهران گفت: تا ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه روز جمعه میزان تعرفه مصرف شده در این مسجد در هر صندوق بیش از ٥٠٠ تعرفه بوده که در مجموع به ۱۵۰۰ تعرفه می‌رسد.

جواد غلامی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا به تعداد تعرفه های مصرف شده در انتخابات اشاره و اعلام کرد: تا این لحظه میزان تعرفه مصرف شده در این مسجد در هر صندوق بیش از ٥٠٠ تعرفه بوده که با توجه به وجود سه صندوق در این مسجد تعداد کلی تعرفه های استفاده شده به ۱۵۰۰ می رسد.

وی اظهار داشت: حضور مردم در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بی سابقه بوده و تعداد افراد مشارکت کننده نسبت به دوره های قبل قابل مقایسه نیست.

غلامی ادامه داد: با توجه به تبلیغاتی که برای جلوگیری از حضور مردم در انتخابات انجام شد، مشارکت چنین حجم گسترده ای از مردم در انتخابات دور از ذهن بود.

 سرناظر هیات نظارت بر انتخابات در منطقه ۱۷ تهران ادامه داد: از جمله مشکلاتی که روند فعالیت انتخابات امروز را با کندی همراه کرد، دستگاه الکترونیکی احراز هویت مشارکت کنندگان است که با توجه به حضور چشمگیر مردم در این انتخابات باعث ایحاد صف های طولانی شده است.

 وی اعلام کرد: با توجه به جمعیت گسترده مردم در انتخابات ۱۴۰۰ پیش بینی می شود که میزان استفاده تعرفه در این مسجد تا پایان زمان انتخابات به بیش از سه هزار رأی برسد.

به گزارش ایرنا،  سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، یازدهمین دوره انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و همچنین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز ۲۸ خردادماه از ساعت ۷ صبح آغاز شد و براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درصورت تشخیص وزیر کشور رای گیری تا ساعت ۲ بامداد ادامه خواهد یافت.

از مجموع  ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دهی در انتخابات در کل کشور، ۲٩ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و  ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر زن هستند.

سن قانونی رای دهندگان ١٨ سال متولدین ٢٨ خرداد ١٣٨٢ و قبل از آن و تعداد رای اولی‌ها یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر است که ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر از این تعداد زن هستند.

۱۰۷۱

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha