برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در افغانستان

کابل - ایرنا - سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران صبح امروز جمعه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل و کنسولگری های هرات، مزار شریف، جلال آباد و قندهار از ساعت ۸ صبح امروز آغاز شد و تا ساعت ۱۸ آماده اخذ رای ایرانیان مقیم افغانستان خواهد بود.

به گزارش ایرنا، ایرانیان مقیم افغانستان و دیپلمات‌های ایرانی در کابل از صبح امروز با حضور پای صندوق های رای آرای خود را جهت انتخابات ریاست جمهوری جدید ایران به صندوق ریختند.

«علی قدیمی» وابسته مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل طی گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت که صندوق های رای برای اخذ رای ایرانیان مقیم در افغانستان، صبح امروز در کابل، کنسولگری‌های سفارت ایران در شهر «جلال آباد»، «مزارشریف»، «هرات» و «قندهار» مستقر گردید.

قدیمی گفت: ایرانیان مقیم در افغانستان با حضور در سفارت و کنسولگری‌ها آرای خود را به صندوق ریختند.

وی افزود: روند اخذ رای در صندوق‌ها تا ساعت ۱۸ برقرار می باشد و شهروندان ایرانی می توانند تا آن زمان آرای خود را به صندوق ها بریزند.

دولت افغانستان با توجه به همسایگی، اشتراکات فرهنگی، اقتصادی و تاریخی تدابیر شدید امنیتی ر ا برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در سفارت و کنسولگرهای آن در چهار شهر بزرگ این کشور برقرار کرده است.

جمهوری اسلامی ایران طی ۴ دهه گذشته میزبان میلیون ها مهاجر افغانستان در آن کشور است و به همین دلیل انتخابات ریاست جمهوری ایران برای دولت و مردم افغانستان از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha