نمایندگان مجلس: حضور درانتخابات، دشمن را ناامید و مشکلات را رفع می‌کند
حضور مردم رامیان در انتخابات ۱۴۰۰

گنبدکاووس - ایرنا - نمایندگان مردم شرق استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با مهم دانستن انتخابات امروز جمعه ۲۸ خرداد و با تاکید برضرورت حضور حداکثری مردم در این رخداد سیاسی، گفتند که حضور پرشور مردم در انتخابات علاوه بر ناامید کردن دشمنان، مشکلات جامعه را نیز رفع می‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌های آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از حضور پرشور مردم در انتخابات امروز و با تاکید برضرورت استمرار این روند در ساعات باقی مانده از زمان رای گیری، خاطرنشان کرد که قهر با صندوق رای ثمره‌ای برای مردم ندارد.

غلامعلی کوهساری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انتخابات شرکت در تعیین سرنوشت است و هرکس به سرنوشت خود و کشورش علاقه دارد باید در این صحنه و رویداد مهم سیاسی شرکت کند.

وی افزود: راه‌ رفع مشکلات کشور آنگونه که مقام معظم رهبری فرمودند تنها باحضور گسترده در انتخابات و انتخاب نامزد اصلح میسر خواهد شد بنابراین همه وظیفه داریم برای رفع مشکلات با انتخاب عالی‌ترین مقام اجرایی کشور در صحنه حضور داشته باشیم.

کوهساری اضافه کرد: تک تک آرای مردم در انتخابات موثر است زیرا با همین آرا که نتیجه آن آرای میلیونی خواهد شد، باید حضور داشته باشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت و گو با ایرنا گفت که انتخابات امسال نسبت به دوره‌های قبل، دارای ویژگی خاصی است چرا که بعد از شهادت سردار سلیمانی و پیروزی دستاوردهای وی در عرصه میدانی، آمریکا و کشورهای ۱ + ۵ به پشت میز مذاکره برگشتند و هم اکنون نگاهشان به ملت ایران است که آیا هنوز پشت نظام، رهبری و رییس جمهور منتخب هستند یا نه.

رضا آریان‌پور افزود: از سویی دیگر عوامل داخلی و خارجی استکبار به دنبال ناامید کردن ملت ایران نسبت به نظام و جلوگیری از حضور آنان در پای صندوق‌های اخذ رای هستند لذا حضور پرشور مردم و انتخاب رییس جمهوری اصلح با رای قوی، باعث خنثی سازی تلاش‌های دشمنان خواهد شد.  

وی، نقش شوراهای اسلامی را به عنوان پارلمان‌های محلی در توسعه شهرها و روستاها مهم دانست و اضافه کرد: لازم است مردم با دقت به افراد متعهد، خوش سابقه و با سلامت اخلاقی و مالی در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا رای دهند.

نمایندگان مجلس: حضور درانتخابات، دشمن را ناامید و مشکلات را رفع می‌کند
حضور اقوام گلستانی در انتخابات ۱۴۰۰ - گرگان

نماینده مردم شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود تمام تبلیغات سوء برخی رسانه‌های داخلی و خارجی که طی روزهای گذشته به منظور کم کردن مشارکت مردم انجام دادند اما از صبح امروز شاهد حضور گسترده مردم شرق استان در پای صندوق‌های اخذ رای هستیم.

آریان‌پور به مردم توصیه کرد باتوجه به شرایط کرونایی و جلوگیری از شلوغی جمعیت، حضور پای صندوق‌های اخذ رای را به ساعات پایانی موکول نکنند.

وی ابراز امیدواری کرد؛ مشارکت مردم گلستان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پرشورتر از دوره‌های قبل باشد.

محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رئیسی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و عبدالناصر همتی ۴ نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری هستند.

یک میلیون و ۳۵۴ هزار گلستانی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۳۲ هزار و ۲۸۱ نفر برای نخستین بار طعم مشارکت سیاسی را تجربه می‌کنند.

رقابت برای حضور در پارلمان شهری و روستایی گلستان بین هفت هزار و ۸۶۳ نفر جریان خواهد داشت که از این تعداد هزار و ۵۶ داوطلب شهری و بقیه روستایی هستند.

۳۰ شهر استان گلستان دارای شورای پنج نفره و سه عضو علی البدل، سه شهر بندرترکمن ، گنبد و علی آباد کتول دارای شورای هفت نفره و پنج عضو علی البدل و شهر گرگان هم دارای ۹ عضو اصلی و ۶ عضو علی‌البدل است.

برای کسب هر ۱۸۰ کرسی اصلی شورای شهر ۵.۸ نفر و برای هر سه هزار و ۲۵۴ کرسی شورای روستاهای گلستان ۲ نفر رقابت خواهند کرد.

ترکیب شورای ۸۰۸ روستای گلستان سه نفره و ۱۶۶ روستا پنج نفره است.

گلستان براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن یک میلیون و ۸۶۸ هزار و ۸۱۹ نفر جمعیت دارد که نیمی از آنها در هفت شهرستان" گنبدکاووس، رامیان، آزادشهر، مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه" واقع در شرق این استان سکونت دارند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رییس جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از صبح امروز ۲۸ خرداد در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha