بازدید رییس سازمان ثبت احوال کشور از دفاتر پیشخوان و ادارات ثبت احوال

تهران-ایرنا- در روز برگزاری انتخابات، معاون وزیر کشور و رییس سازمان ثبت احوال کشور به اتفاق هیات همراه از مناطق ثبت احوال و دفاتر پیشخوان بازدید کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از دفتر روابط عمومی و همکاریهای بین الملل، حمید درخشان نیا همراه با معاونان، مشاوران، مدیران کل ستادی و نیز مدیرکل ثبت احوال استان تهران همزمان با برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از خدمت رسانی ادارات ثبت احوال مناطق شهر تهران و دفاتر پیشخوان به هم میهنان بازدید به عمل آورد.

در این بازدیدها که روز جمعه ۲۸ خردادماه و همزمان با انتخابات چهارگانه انجام گرفت از نحوه انجام وظیفه همکاران سازمان و کارکنان دفاتر پیشخوان در زمینه اخذ درخواست، صدور و تحویل شناسنامه المثنی و نیز پاسخگویی به استعلام شماره ملی توسط شهروندان متقاضی نظارت به عمل آمد.

بر اساس مشاهدات به عمل آمده بیشترین موارد درخواست را همین استعلام شماره ملی تشکیل می دهد که در اسرع زمان به آن پاسخ داده می شود.

سازمان ثبت احوال کشور برابر قانون به عنوان یکی از اعضای هیات اجرایی در شهرستان‌ها و از مراجع چهارگانه استعلام، مقدمات انتخابات را برگزار می‌کند.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ( ۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) روز جمعه ۲۸ خرداد آغاز شد.

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.   

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه آغاز شد و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha