تاریخ‌سازی زنان تکواندوکار با نایب قهرمانی در آسیا/مردان در جایگاه سوم

تهران- ایرنا- تیم ملی تکواندو زنان در پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا با کسب ۶ مدال رنگارنگ ضمن کسب عنوان نایب قهرمانی، تاریخ‌ساز شدند؛ تیم ملی مردان نیز سوم شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا و از فدراسیون تکواندو، بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی سال ۲۰۲۱ آسیا در لبنان با حضور ۱۸۹ تکواندوکار از ۲۱ کشور از روز چهارشنبه ۲۶خرداد در سالن «نوهاد نوفال» بیروت آغاز و امروز (جمعه ۲۸ خرداد) به پایان رسید.

در پایان این دوره رقابت‌ها، تیم ملی تکواندو زنان کشورمان که تاکنون موفق به کسب سکو در این رقابت‌ها نشده بود، در این دوره تاریخ‌سازی کرد و با یک مدال طلا، یک نقره، ۴ برنز و ۲۶۵ امتیاز عنوان نایب قهرمانی قاره کهن را به خود اختصاص داد.

هوگوپوشان کره‌جنوبی با ۳ طلا، ۲ نقره، یک برنز و ۵۰۲ امتیاز قهرمان شدند؛ ویتنام با یک طلا، یک نقره، و ۱۷۸ امتیاز عنوان سومی را کسب کرد و اردن با یک طلا و ۱۲۸ امتیاز در رده چهارمی قرار گرفت.

نگار اسماعیلی، غزل سلطانی، ناهید کیانی، پریسا جوادی، ملیکا میرحسینی و زهرا پوراسماعیل در ترکیب تیم زنان قرار داشتند که اسماعیلی قهرمان شد، میرحسینی بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و سلطانی، کیانی، جوادی و پوراسماعیل به مدال برنز رسید.

مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی بانوان است و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی مربیان تیم هستند.

تیم ملی تکواندو مردان کشورمان نیز با یک طلا، یک نقره، یک برنز و ۲۰۷ امتیاز بر سکوی سومی آسیا ایستاد.

در بخش مردان کره‌جنوبی با ۲ طلا، ۲ نقره، یک برنز و ۳۸۱ امتیاز قهرمان شد؛ ازبکستان با یک طلا، ۴ برنز و ۲۳۹ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را بدست آورد و اردن با یک طلا، یک نقره، یک برنز و ۲۰۷ امتیاز در رده چهارم قرار گرفت.

تیم ملی مردان با ترکیب آرمین هادی‌پور، سروش احمدی، میرهاشم حسینی، امیرمحمد بخشی، مهران برخورداری و سجاد مردانی در این رویداد حضور پیدا کرد که موفق به کسب یک مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب توسط مردانی، بخشی و هادی‌پور شد.

تاریخ‌سازی زنان تکواندوکار با نایب قهرمانی در آسیا/مردان در جایگاه سوم

هدایت این نفرات برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و وحید عبداللهی به عنوان مربی است.

همچنین حسین لطفی، سینا بهرامی، مهدی جلالی، محمدرضا خانی، فرشته خزایی، یلدا ولی‌نژاد، زینب اسماعیلی و نفیسه رنگرززاده نفراتی بودند که در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا – کیش موفق به کسب سهمیه حضور در این مسابقات شده بودند و در این رویداد شرکت کردند که در نهایت لطفی نایب قهرمان شد و جلالی، خزایی و اسماعیلی به مدال برنز رسیدند؛ مدال این نفرات تنها در کارنامه ورزشکار ثبت می‌شود و در رده‌بندی تیمی تاثیری ندارد.

تیم‌ملی تکواندو کشورمان ساعت ۰۰:۰۵ بامداد روز یکشنبه ۳۰ خردادماه از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) وارد ایران می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha