همگام با دماوندی‌ها در انتخابات ۱۴۰۰

تهران- ایرنا- مردم شهرستان دماوند همزمان با برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری با حضور پرشور در پای صندوق های اخذ رای، حماسه سیاسی دیگری خلق کردند.

به گزارش ایرنا، امروز مردم شهرستان های دماوند از همان ساعات اولیه رای گیری، با حضور پرشور به صحنه آمدند تا بگویند که احساس مسئولیت به سرنوشت کشور دارند و همواره لبیک گوی فرمایشات داهیانه مقام معظم رهبری در تمامی عرصه ها به ویژه انتخابات هستند.

شعبه های اخذ رای در شهرستان دماوند، امروز علاوه بر حضور جوانان و رای اولی ها، شاهد حضور سالمندان بود که این امر، بر شور انتخاباتی افزود.

"مریم. م" یکی از شهروندان شهر دماوند که به همراه فرزندش به پای صندوق های رای آمده بود به خبرنگار ایرنا گفت: امروز آمدم تا فرمان رهبرم را لبیک گویم زیرا رهبر معظم انقلاب همواره به حضور مردم ایران در صحنه تاکید داشته اند.

وی ادامه داد: گرچه مشکلات در کشور وجود دارد و مردم به سختی زندگی می کنند ولی نباید کاری کنیم که خون پاک شهدا و راه آنان به ویژه راه شهید سلیمانی پایمال شود و دشمنان ایران از عدم مشارکت ملت ایران در صحنه شاد شوند.

مردی به نام غفوری نیز با تاکید بر خنثی شدن اهداف دشمن با حضور ملت ایران در صحنه انتخابات، گفت: امروز در صحنه حاضر شده ایم تا یکصدا بگوییم انتخابات عرصه تعیین سرنوشت خویش است و آمده ایم به این وظیفه عمل کنیم.

"میثم. ف" یکی از اهالی شهر دماوند به حضور پرشور و شعور در انتخابات و تعیین فرد اصلح برای خدمت صادقانه تاکید کرد و گفت: امروز باید به صحنه بیاییم تا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب لبیک گفته و با انتخاب خود وظیفه خود را در قبال وطن و میهن خویش ادا کنیم.

خبرنگار ایرنا در گفت و گو با رای اولی ها در خصوص معیارهای انتخاب فرد اصلح، تاکید کردند: امروز مردم با مشکلات اقتصادی و جوانان با مشکل اشتغال، مسکن و ازدواج روبرو هستند که از رئیس جمهور آینده می خواهیم مشکلات و مطالبات اصلی مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد.

همچنین مردم دماوند از منتخبین شورها در شهر و روستا خواستند شهر و روستایی پویا و توسعه یافته داشته و برای بیان مطالبات آنان در سطح شهرستان و حتی استان شجاع و صادق باشند و همواره شفاف سازی را مدنظر قرار دهند.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی (۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (چهار حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) امروز -جمعه ۲۸ خرداد- در حال برگزاری است.

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه آغاز شده است  و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

۹میلیون و ۸۱۵ هزار و ۷۷ نفر واجد شرایط رای دادن در استان تهران هستند که از این تعداد واجد شرایط، ۱۹۰ هزار و ۹۷۹ نفر رای اولی هستند. ۶ هزار و ۸۴۶ شعبه اخذ رای برای استان تهران در نظر گرفته شده که از این تعداد ۴۲۵ شعبه آن سیار است.

شهرستان دماوند دارای پنج شهر دماوند، رودهن، آبعلی، کیلان و آبسرد بوده و از دو بخش مرکزی و رودهن تشکیل شده است که بخش مرکزی ۴۵ روستا و بخش رودهن ۱۱ روستا دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha