صرف ۵۰۰ تعرفه در صندوق آرا مسجد لولاگر

تهران - ایرنا - مسئول صندوق انتخابات‌ مسجدلولاگر گفت: تاکنون ۵۰۰ تعرفه رای به صندوق این شعبه ریخته شد.

ابراهیم دهکویی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا این آمار را بیان کرد و افزود: تعرفه‌های اخذ رای در این شعبه هزار و پانصد تعرفه است که تاکنون ۵۰۰تعرفه مصرف شده است.

وی افزود: از ساعت هفت صبح درب مسجد لولاگر به روی مردم گشوده شد و تا این لحظه حضور گسترده مردم در شعبه اخذ رای را شاهد هستیم.

مسئول انتخابات شعبه مسجد لولاگر گفت: در این شعبه دو صندوق چهارتایی وجود دارد که در مجموع ۸ صندوق است و برای هر صندوق ۵۰۰ تعرفه اختصاص یافته است.

دهکویی تصریح کرد: مسجد لولاگر معیار خوبی برای حضور مردم در پای صندوق های رای است و علیرغم شیوع ویروس کرونا حضور مردم گسترده است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، یازدهمین دوره انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و همچنین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز ۲۸ خردادماه از ساعت ۷ صبح آغاز شد.

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در صورت تشخیص وزیر کشور رای گیری تا ساعت ۲ بامداد ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایرنا،  سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، یازدهمین دوره انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و همچنین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه ۲۸ خرداد ماه از ساعت ۷ صبح آغاز شد و براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در صورت تشخیص وزیر کشور رای گیری تا ساعت ۲ بامداد ادامه خواهد یافت.

از مجموع  ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دهی در انتخابات در کل کشور، ۲٩ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و  ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر زن هستند.

سن قانونی رای دهندگان ١٨ سال متولدین ٢٨ خرداد ١٣٨٢ و قبل از آن و تعداد رای اولی‌ها یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر است که ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر از این تعداد زن هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha