حضور پرشور مردم در انتخابات توطئه‌های دشمن را خنثی می‌کند

بوشهر- ایرنا- قائم مقام هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در استان بوشهر گفت: حضور آگاهانه و با بصیرت مردم در عرصه انتخابات باعث خنثی شدن توطئه های دشمن است.

به گزارش ایرنا، خلیل رضایی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس قانون داور ملی انتخابات شورای نگهبان است و خدا را شکر که مردم با درک صحیح از موقعیت، حضور پرشوری در عرصه انتخابات داشته‌اند.

وی بیان کرد: رسانه‌های بیگانه چندین ماه است سعی می‌کنند انتخابات ۱۴۰۰ ایران اسلامی را تحریم کنند اما مردم این سرزمین هوشیار، زمان شناس و لبیک گوی رهبر معظم انقلاب هستند و این باعث شده که با گذشت ۱۱ ساعت از زمان آغاز انتخابات اما همواره با صف‌های به هم فشرده مردم در پای صندوق‌های رای روبرو باشیم و انتظار می‌رود این روند همچنان ادامه دار باشد.

رضایی با بیان اینکه از آذر سال گذشته هیات‌های نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در استان بوشهر شکل گرفته‌اند اضافه کرد: سه هزار و ۴۵۰ ناظر شورای نگهبان در استان بوشهر بر روند انتخابات ریاست جمهوری، رعایت مر قانون و صیانت از آرای مردم نظارت دارند که از این تعداد ۶۴ درصد مرد و ۳۶ درصد زن هستند. 

وی اظهار کرد: ۸۸ درصد از شبکه ناظران شورای نگهبان دارای تحصیلات دانشگاهی و ۸۶ درصد سابقه نظارت ۲ تا ۱۰ دوره نظارت بر انتخابات را دارند. 

رضایی تاکید کرد: با تمهیدات اندیشیده شده تاکنون مشکل خاصی در روند برگزاری انتخابات در استان بوشهر گزارش نشده‌است.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ۸۷۸ شعبه اخذ رای و ششمین دوره  شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۹۱۷ شعبه همزمان با سراسر کشور ساعت هفت صبح روز جمعه در استان بوشهر آغاز شده‌است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha