فرمانده انتطامی یزد: امنیت در تمامی شعبه های اخذ استان رای برقرار است 

یزد- ایرنا- فرمانده انتظامی یزد با اشاره به اینکه پلیس، مسوولیت تامین امنیت برگزاری انتخابات را بر عهده دارد از برقراری آن در تمامی شعبه های اخذ رای استان خبر داد و گفت: مردم در کمال آرامش آرای خود را به صندوق‌های اخذ رای می‌ریزند. 

به گزارش عصر جمعه پایگاه خبری پلیس، سرتیپ عباسعلی بهدانی فرد  ر حاشیه بازدید از صندوق اخذ رای در مرکز استان افزود: پس از گذشت چند ساعت از آغاز اخذ رای گیری تاکنون  هیچگونه مشکلی در شعبه های رای گیری مرکز استان مشاهده نشد و امنیت در همه شعبه ها برقرار است.

وی ادامه داد: در ۹ شهرستان‌ دیگر استان نیز وضعیت امنیت شعبه ها کاملا مطلوب و رضایتبخش گزارش شد و هیچ گونه ناامنی و اخلالی در جریان برگزاری انتخابات تاکنون دریافت نشده است.

رییس پلیس استان یزد افزود: پلیس تا پایان کار رای‌گیری و شمارش آرای صندوق‌ها  وظیفه خود می داند در صحنه حضور داشته باشد و از آرای مردم صیانت کند.

ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا و تیره‌های عشایری ۲۸ خردادماه جاری همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ایران در استان یزد  نیز آغاز شد.

 یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار  نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در شهرها و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند و از مجموع جمعیت استان حدود ۹ هزار نفر عشایر هستند.

در یزد  ۲۴ شورای شهر و ۳۹۷ شورای روستایی وجود دارد که ۲۳ شورای آن پنج عضو دارد و در هریک از ۳۷۴ شورا هم سه  نفر عضو هستند.

حدود ۲۰ هزار نفر در برگزاری انتخابات با ستاد یادشده همکاری دارند  و در این دوره از انتخابات ۷۳۳ هزار نفر در استان یزد واجد شرایط حق رای هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha