سفیر ایران در کره جنوبی: مشارکت در انتخابات نشان دهنده اقتدار کشور است

تهران- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی گفت: حضور در پای صندوق رای برای تعیین سرنوشت، نشان دهنده اقتدار کشور، ظهور اراده مردم و جلوه گر مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش روز جمعه ایرنا از سفارت ایران در کره جنوبی، سعید بادامچی شبستری پس از شرکت در رای گیری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شعبه اخذ رای مستقر در سفارت ایران در سئول، از استقبال و مشارکت ایرانیان مقیم خبر داد.

رای گیری از ایرانیان مقیم کره جنوبی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۸ صبح به وقت محلی (۳:۳۰ به وقت تهران) در شعبه اخذ رأی مستقر در سفارت جمهوری اسلامی ایران در سئول پایتخت این کشور آغاز و در پی درخواست های برخی هموطنان مبنی بر تمدید زمان رای گیری به دلیل بعد مسافت شهرهای محل اقامت آنان تا سئول، اخذ رای گیری در ساعت ۲۰ به پایان رسید.

در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری بیش از ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار نفر شامل ۲۹ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر زن واجد شرایط رای دادن هستند.

همچنین یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر از رای دهندگان، رای اولی واجد شرایط شامل ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر زن هستند.

همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور و دو انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در برخی حوزه های انتخابیه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha