حضور گسترده مردم در انتخابات مهر تاییدی بر مشروعیت نظام است

یزد - ایرنا -نماینده استان یزد در شورای عالی استان های کشور با بیان اینکه اولین قدم برای شرکت در انتخابات به عنوان یک وظیفه شرعی و قانونی انتخاب آگاهانه برای حضور در شعبه های اخذ رای است، گفت: حضور گسترده آحاد مردم در این رویداد مهم ملی مهر تاییدی بر مشروعیت نظام است.

سیدمحمود میرابوالقاسمی بهابادی روزجمعه در گفت و گو با خبرنگاران در بهاباد افزود: مردم روز ۲۸ خردادماه با حضور پرشور و با بصیرت خود در انتخابات، برگ زرین دیگری را در تاریخ انقلاب به ثبت می رسانند و دشمنان قسم خورده انقلاب را بیش از پیش ناامید می کند.

رییس شورای اسلامی شهر بهاباد با بیان اینکه حضور و مشارکت بالای مردم می‌تواند به نظام مشروعیت و اعتبار بیشتری در عرصه منطقه ای و جهانی ببخشد و ایران را در جایگاه خوبی از نظر اقتدار جهانی قرار دهد، افزود : حضور پرشور مردم در شعبه های اخذ رای سبب قوام و استحکام بخشی پایه‌های نظام می شود و دشمن را که به دنبال مشارکت کمرنگ مردم در انتخابات است، ناامید و خوار می کند.

میرابوالقاسمی با اشاره به اینکه مردم فهیم و بابصیرت ایران خصوصا استان یزد به نظام و خون شهدا پایبند هستند و با شرکت پرشور خود، بار دیگر وفاداری خود را به نظام و انقلاب ثابت می کنند، افزود : بی‌تردید حضور فعال و مشارکت گسترده آنها در انتخابات سال ۱۴۰۰ سرمایه‌ای مهم و موثر برای پیشبرد توسعه ملی و تحقق اهداف کشور است.

رییس شورای اسلامی استان یزد در ادامه با بیان اینکه انتخابات نشان‌دهنده عظمت و اقتدار ملی ایران است ،اظهار کرد: حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای تضمین‌کننده امنیت کشور است، چراکه دشمنان از پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی هراس دارند.

۹۶۶ شعبه اخذ رای برای انتخابات ریاست جمهوری و ۹۵۳ شعبه هم برای انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان یزد منظور شده و ۷۳۳ هزار نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار  نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در شهرها و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی یزد قراردارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha