نماینده ولی فقیه در عراق رای خود را به صندوق انداخت
آیت الله «سید مجتبی حسینی»، نماینده ولی فقیه در عراق

بغداد – ایرنا – نماینده ولی فقیه در عراق با مشارکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران اسلامی، پیش از ظهر امروز /جمعه/ رای خود را در نجف اشرف به صندوق انداخت.

به گزارش ایرنا، آیت الله «سید مجتبی حسینی» با حضور در ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نجف، رای خود را در صندوق ریخت.
وی در اظهاراتی پس از مشارکت در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان، از همه هموطنان خواست که با حضور پرشور خود در پای صندوق های رای، حماسه ای جدید رقم بزنند.
آیت الله حسینی مشارکت در انتخابات را وظیفه هر شهروند ایرانی واجد شرایط دانست و گفت که واجدین شرایط باید به نشانه وفاداری به خون شهدا در این انتخابات شرکت کنند.
به گفته وی، پیروزی جمهوری اسلامی ایران و پیشرفت و پشتیبانی اش از قضایای امت اسلامی، در گرو حمایت مردمی است.

نماینده ولی فقیه در عراق رای خود را به صندوق ریخت
نماینده ولی فقیه در عراق تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب تا به امروز به تاریخ های برگزاری انتخابات در موعد مقررش همواره پایبند بوده و سیزدهمین دوره انتخابات نیز در موعد اعلام شده، برگزار شد.
وی ابراز امیدواری کرد که تمامی ملت های جهان از نعمت آزادی و انتخاب آزادانه مسوولانی که بتوانند امور کشورهایشان را اداره کنند، برخوردار شوند.
وی همچنین از نظم و انضباط در حوزه های اخذ رای که دست اندرکاران برگزاری انتخابات ایران در کشور همسایه و دوست عراق فراهم دیده اند، تقدیر کرد.
پیش از این نیز «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در محل سفارتخانه ایران در بغداد رای خود را به صندوق ریخته بود.
حضور ایرانیان مقیم عراق در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران تاکنون گسترده و باشکوه بوده و در بغداد، ایرانی تبارها دسته دسته به سفارتخانه ایران مراجعه کرده و رای خود را به صندوق ریختند.
برخی از ایرانیان مقیم عراق به همین مناسبت در بین رای دهندگان به نشانه جشن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان، نقل و شیرینی توزیع کردند.

در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری بیش از ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار شامل ۲۹ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر زن واجد شرایط رای دادن هستند.

همچنین یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر از رای دهندگان، رای اولی واجد شرایط شامل ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر زن هستند.

همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور و دو انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در برخی حوزه های انتخابیه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha