۱۷۰ هزار برگه تعرفه رای در کردستان تا ظهر امروز استفاده شد

سنندج – ایرنا – رییس ستاد انتخابات کردستان گفت: تا ظهر امروز ۱۷۰ هزار برگه تعرفه رای تا ساعت ۱۴ و ۲۰ دقیقه امروز در شعب اخذ رای در استان استفاده شده است.

به گزارش ایرنا، محمد ابراهیم زارعی روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این میزان برای حدود ۱۴ درصد واجدان شرایط است که در مقایسه با انتخابات دوره گذشته تا این لحظه میزان مشارکت بیشتر از انتخابات دوره گذشته بوده است.

وی افزود: با توجه به استقبال مردم این میزان در حال افزایش بوده و همین تعداد برگه تعرفه رای  برای شوراهای اسلامی شهر و روستا استفاده شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه احقاق حقوق مردم از صندوق رای می گذرد، از شهروندان خواست تا برای احقاق این حق خود حتما در پای صندوق‌های اخذ رای حضور یابند.

زارعی افزود: در تمام شعب اخذ رای بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا، شیوه نامه های بهداشتی رعایت می شود و مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.

رییس ستاد انتخابات کردستان گفت: تمام سعی ما بر این است که رای مردم را در کمترین فاصله زمانی اخذ کنیم و از شهروندان هم می خواهیم تا  رای دادن خود را به آخر وقت موکول نکنند تا ازدحامی در ساعات پایانی رای گیری شاهد نباشیم.

وی خطاب به نامزدهای شورای اسلامی شهر و روستا هم گفت: هر گونه تبلیغ در روز رای گیری خلاف قانون بوده و جرم تلقی می شود، چرا که تبلیغات پایان رسیده و اکنون نوبت مردم است تا نام منتخب خود را در صندوق بیاندازند.

زارعی تاکید کرد: بازرسان هیات بازرسی و اعضای هیات نظارت شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی، در حال کنترل و بررسی شعب اخذ رای هستند و با متخلفان برخورد لازم صورت می گیرد.

امروز جمعه ۲۸ خرداد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا در سراسر کشور برگزار می‌شود.

برای برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد در استان کردستان، یک هزار و ۴۱۹ شعبه اخذ رای تعیین شده که ۵۸۴ شعبه آن شهری و ۸۳۵ مورد نیز روستایی است و حدود ۳۰ هزار نفر در امر برگزاری این انتخابات مشارکت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha