یک هزار تعرفه در مسجد حضرت امیر (ع) تهران استفاده شد

تهران - ایرنا - سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری و نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی برگزار می‌شود که یک هزار تعرفه در مسجد حضرت امیر (ع) تهران استفاده شد.

سعادت کافی رییس شعبه برادران مسجد حضرت امیر (ع) تهران روز جمعه در این باره در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حدود ۲ هزار تعرفه در اختیار بخش برادران قرار گرفته است که تاکنون بیش از ۵۰۰ تعرفه آن استفاده شده است.

وی با اشاره به اینکه در این شعبه بخش خواهران و برادران مجزاست، تصریح کرد: تنها مشکلی که در این دوره انتخابات وجود دارد برگزاری چهار انتخابات به صورت همزمان است چرا که سرعت کار را کاهش داده است.

رییس شعبه برادران مسجد حضرت امیر (ع) تهران خاطرنشان کرد: همین امر باعث شده که تعداد تعرفه‌های مصرفی ما کمتر از دوره‌های گذشته انتخابات است و در دوره‌های قبل آمار بیش از ۷۰۰ تا ۸۰۰ فقره تعرفه مصرفی بوده است.

کافی ادامه داد: خوشبختانه کمبود تعرفه نداریم و مردم نیز به مرور در این دوره از انتخابات مراجعه می‌کنند و با روندی که پیش گرفته‌ایم به روند انتخابات دوره‌های گذشته می‌رسیم فقط زمان کمی کندتر است.

وی اضافه کرد: حدود ۴۰ دقیقه صبح امروز برای دستگاه احراز هویت مشکل پیش آمد که خوشبختانه رفع شد البته ما مجاز هستیم که آفلاین کار را انجام دهیم و پس از رفع مشکل آنها را وارد سیستم کنیم.

رییس شعبه برادران مسجد حضرت امیر (ع) تهران درباره حضور مردم نیز گفت: روند حضور مردم در این دوره هم مانند دوره‌های گذشته است و اکنون در دو صندوق خواهران و برادران به صورت فعال برای رای‌گیری فعال هستیم.

نجمه بابایی رییس صندوق بخش خواهران حضرت امیر (ع) تهران نیز به ایرنا گفت: برای حوزه خواهران ۲ هزار و ۵۰۰ فقره تعرفه تخصیص داده شده است که اکنون حدود ۵۰۰ تعرفه مصرف شده است.

وی ادامه داد: حضور مردم خوب است و فکر می‌کردیم بخاطر کرونا تعداد افراد کمتری مراجعه کنند ولی با اجرای پروتکل‌های بهداشتی فرایند انتخابات، مردم هم رضایت دارند.

وی روند برگزاری این دوره از انتخابات را بخاطر چهار انتخابات ریاست‌جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی، میان دوره ای خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی شهر و روستا کندتر عنوان کرد و گفت: البته روند برگزاری انتخابات مطلوب است و ما به‌عنوان مسئول اجرایی رضایت داریم و امیدواریم مردم هم از کار ما راضی باشند.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ( ۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) امروز -جمعه ۲۸ خرداد- برگزار شد.

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.   

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه آغاز شد و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha