سفیر ایران در ایرلند:استقبال شایسته‌ای ازصندوق‌های رای به عمل آمده است

لندن – ایرنا – هم زمان با برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در داخل و خارج از کشور، سفیر ایران در دوبلین گفت که مشارکت و استقبال شایسته‌ای از سوی هم‌وطنان پای صندوق‌های رای در ایرلند صورت گرفته است.

«مسعود اسلامی» سفیر ایران در ایرلند روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت:‌ خوش وقتیم که در سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور ایرلند امروز /جمعه ۲۸ ام خرداد ماه سال ۱۴۰۰/ میزبان هموطنان عزیزمان که در ایرلند مقیم هستند، برای مشارکت همه جانبه در انتخابات ریاست جمهوری باشیم.

وی افزود: ما در سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوبلین از مدت‌ها پیش به ویژه در دو هفته گذشته اطلاع رسانی وسیعی انجام دادیم. اسلامی در این باره توضیح داد که از طریق ایمیل، سایت اینترنتی نمایندگی و توئیتر درباره شرایط قانونی لازم برای رأی دادن، زمان و مکان ترتیبات اجرایی مربوط به برگزاری انتخابات را به اطلاع مردم رساندیم.

سفیر ایران با اشاره به وضعیت فوق العاده ای که در خصوص مقررات مربوط به کرونا در کشور ایرلند حاکم است، افزود: ما با همکاری وزارت امور خارجه و مقامات وزارت بهداشت ایرلند تمام تمهیدات لازم و پیش بینی های لازم را برای برگزاری انتخابات در شرایط کاملا سالم و امن را پیش بینی کردیم. مقررات مربوط به کرونا از جمله اندازه گیری دمای بدن شرکت کنندگان، استفاده از ماسک و ماده ضدعفونی کننده و به ویژه برگزاری مراسم انتخابات در فضای باز تدبیر شده است.

اسلامی بیان داشت: شرایط برای هموطنان کاملا فراهم است که با خیال آسوده در انتخابات شرکت کنند. ما می دانیم که هموطنان ما از  راه های دور و نزدیک تشریف می آورند و امیدوار هستیم که با شرکت پرشور خودشان و شرکت در این انتخابات سرنوشت ساز نقش و وظیفه خودشان را بر کشور ایفا کنند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه هیئت اجرایی برگزاری انتخابات در دوبلین با مشارکت و مساعدت نمایندگانی از اقشار مختلف ایرانیان مقیم ایرلند شکل گرفته است. ما نمایندگانی از دانشگاهیان ایرانیان مقیم ایرلند، تجار، بانوان و از اقوام مختلف در نظر گرفته ایم که همگی دعوت ما را پذیرفتند و از لحاظ قانونی توجیهات لازم و اطلاع رسانی های لازم صورت گرفته و تشریفات قانونی مربوط به تعرفه های رأی و صندوق رأی همه طبق مقررات انجام شده است.

سفیر کشورمان افزود: الان که حدود ساعت یازده صبح روز جمعه است به تدریج هموطنان ما مراجعه می کنند و استقبال شایسته ایی از انتخابات به عمل آمده است.

سفیر ایران در ایرلند:استقبال شایسته‌ای ازصندوق‌های رای به عمل آمده است

در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری بیش از ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار شامل ۲۹ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر زن واجد شرایط رای دادن هستند.

همچنین یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر از رای دهندگان، رای اولی واجد شرایط شامل ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر زن هستند.

همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور و دو انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در برخی حوزه های انتخابیه برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha