رییس سازمان بازرسی: قهر با صندوق رای دشمن را شاد می‌کند

تهران - ایرنا - رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: کسی که با صندوق رای قهر می‌کند با اقتدار، عزت پیشرفت و کاهش مشکلات قهر و دشمن را شاد کرده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان روز جمعه پس از انداختن رای خود در صندوق در محل وزارت کشور در جمع خبرنگاران درباره شکایات مطرح شده احتمالی اظهار داشت: همکاران ما در مرکز و استان‌ها فرآیند برگزاری انتخابات را رصد می‌کنند و گزارش‌هایی رسیده بود که در مجموع ارزیابی خوبی از وضعیت برگزاری انتخابات داریم.

وی افزود:  اشکالات در سیستم پیکربندی بعضی شعب خوزستان پیش آمده بود که در حال پیگیری و نصب رفع مشکلات هستند. در تعداد کمی از دستگاه ها مشکلات فنی پیش آمده بود که به صورت آفلاین توانستند در جاهایی رای گیری کنند که باید به صورت الکترونیکی رای اخذ می شد. 

رییس سازمان بازرسی کل کشور تاکید کرد: بلافاصله بعد از آنلاین شدن سیستم، آرا در سیستم ثبت خواهد شد. توصیه ما به مسئولین ستاد وزارت کشور این است که اطلاع رسانی های آنها به موقع و مکرر باشد مثلا در مورد شایعاتی که در فضای مجازی مطرح می شود که حتماً باید کارت ملی باشد درحالی که ضرورتی به داشتن کارت ملی نیست و این موارد بهتر است اطلاع رسانی و در  صدا و سیما هم زیرنویس شود.

وی ادامه داد: همچنین این که اسامی کاندیداها آنچه در شناسنامه درج شده اطلاع رسانی شود و اسامی درج شده در محل اخذ رای ملاک است.

درویشیان گفت:  اعضای ستادهای استان ها و شهرستان ها مکرر مشکلات پیش آمده را منعکس کنند همکاران  ما در مرکز مشکلات را دنبال و پیگیری می‌کند.

وی درباره قهر برخی با صندوق رای اظهار داشت: براساس آمارها، حضور در صندوق های رای به طور مرتب در حال اضافه شدن است و مشارکت خوبی پیش بینی می شود. کسی که با صندوق رای قهر می کند با اقتدار، عزت پیشرفت و کاهش مشکلات قهر و دشمن را شاد کرده است.

رییس سارمان بازرسی کشور گفت: اگر رای تاثیر نداشت دشمنان در ماهواره‌ها و در رسانه های خود از مدت‌ها قبل تبلیغ نمی کردند که رای ندهید. یک رای هم یک رای است این آراء مردم جمع و تبدیل به میلیون ها رای می شود بنابراین حتماً در سرنوشت مردم کشور تاثیر دارد.

درویشیان  اظهار کرد: توصیه ما این است که احیاناً اگر انتقاداتی هم دارند حتماً برای بهبود وضع موجود در انتخابات شرکت کنند و اگر مشارکت بالا باشد هم در حوزه اقتصادی، امنیت داخلی و امنیت بین المللی در مقابل دشمنان با اقتدار بیشتری می‌توانیم کار کنیم و حتماً در تسریع حل مشکلات کشور آرا بالا با مشارکت بالا موثر است.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، یازدهمین دوره انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و همچنین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز ۲۸ خردادماه از ساعت ۷ صبح آغاز شد و براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درصورت تشخیص وزیر کشور رای گیری تا ساعت ۲ بامداد ادامه خواهد یافت.

از مجموع  ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دهی در انتخابات در کل کشور، ۲٩ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و  ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر زن هستند.

سن قانونی رای دهندگان ١٨ سال متولدین ٢٨ خرداد ١٣٨٢ و قبل از آن و تعداد رای اولی‌ها یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر است که ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر از این تعداد زن هستند.

1071

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha