۲ خبر کوتاه نماز جمعه از شهرستان‌های استان اصفهان

اصفهان-ایرنا- حضور حداکثری در انتخابات موجب تشکیل یک دولت مقتدر در عرصه داخلی و خارجی می‌شود و باید با رای و انتخاب خود، در آینده کشور اثرگذار باشیم، عنوان خطبه‌های نماز جمعه در ۲ شهرستان استان اصفهان است.

 نایین 

امام جمعه موقت نایین با اشاره به ضرورت حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای گفت: حضور حداکثری و پرشور مردم در انتخابات موجب تشکیل یک دولت مقتدر و توانمند در عرصه داخلی و خارجی می‌شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین امیر شفیعی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته  نایین افزود: سختی‌ها و مشکلات نباید مانع از انجام وظیفه شود، هرچند تاکنون هیچ مساله‌ای نتوانسته است اراده مردم ما را در حمایت و پشتیبانی از نظام اسلامی سست کند.

وی افزود: امروز مردم پای صندوق های رأی می‌آیند و فرد اصلح را انتخاب می‌کنند و از فردا همه باید رقابت را کنار بگذارند و با مهربانی، بردباری و وحدت برای آبادانی کشور بکوشند.

وی تصریح کرد: برخی نامزدهای انتخاباتی برنامه‌های خوب و جامعی ارائه کردند که آنها باید در کنار رییس جمهوری مُنتخب قرار گیرند و با همکاری یکدیگر مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را حل کنند.

شفیعی، ادامه رقابت در روزگار خدمت را ناشایست خواند و اظهار داشت: بداخلاقی، تنش‌آفرینی و قُطبی سازی در کشور، برای مصالح ملی مفید نیست.

امام جمعه  موقت نایین ادامه داد: در انتخابات شوراهای شهر و روستا هم افرادی با برنامه بودند که آنان نیز باید به کمک افراد مُنتخب مردم بیایند و در آبادانی شهر و روستاها سهیم باشند.

وی با بیان اینکه حضور رهبر معظم انقلاب در ساعات اول صبح در پای صندوق درس بزرگیست، تصریح کرد: در هیچ جای دنیا انتخاباتی مانند انتخابات کشور ما مورد هجمه دشمنان قرار نگرفته است اما مردم ما آگاهانه و هوشیارانه این توطئه ها را خنثی می کنند. 

خور و بیابانک

امام جمعه شهرستان خور و بیابانک گفت: باید با رای و انتخاب خود در آینده کشور اثرگذار باشیم.

حجت الاسلام جاویدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته افزود:  اگر می خواهیم دشمنان خوشحال نشوند مردم ما باید با حضور پرشور در انتخابات شرکت کنند.

وی افزود: انتظار می‌رود که مردم دعوت رهبر معظم انقلاب را برای حضور فعال در انتخابات لبیک گفته و با حضور خود، دشمنان را از اهداف شوم خویش مایوس کنند.

امام جمعه خور و بیابانک خاطرنشان کرد: انتخابات یک فرصت بسیار مناسب برای مردم است که در کنار حضور پرشور، انتخاب آگاهانه نیز باید مورد توجه مردم قرار گیرد.

حجت الاسلام جاویدی بیان داشت: وحدت، امنیت، آرمان‌های ملی و انقلابی، در کنار حضور آگاهانه و موثر مردم باید مدنظر و ملاک عمل باشد.

وی با بیان اینکه حضور حداکثری و مشارکت بالا موجب تقویت نظام خواهد شد، افزود: در شرایطی که دشمنان قسم خورده نظام تلاش دارند تا با تبلیغات منفی مردم را از حضور در انتخابت مأیوس کنند شهروندان ا حضور پرشور و حماسی خود، این توطئه دشمن را نیز خنثی کنند.

خطیب جمعه خور و بیابانک تصریح کرد: کاندیداهای انتخاباتی ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا باید دغدغه خدمت به مردم را داشته باشند و انتخاب شدگان باید بیشترین همت خود را برای حل مشکلات مردم  بکار گیرند.

وی افزود: خالی کردن صحنه انتخابات آسیب جدی به کشور و دستاوردهای بیش از ۴۰ ساله انقلاب خواهد زد.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری امروز جمعه ۲۸ خرداد در سراسر کشور در حال برگزاری‌ است.
شمار واجدان شرایط رای دادن در استان اصفهان در این انتخابات سه میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۱۴ نفر است که یک میلیون و ۱۳۰ هزار و ۵۲۶ نفر از این رقم مربوط به شهرستان اصفهان است.

۷۹ هزار و ۳۳۰ هزار نفر از این رقم رای اولی خواهند بود که ۳۳ هزار و ۶۴۷ نفرشان مربوط به شهرستان اصفهان هستند.

تعداد کل شُعبه‌های اخذ رای در استان اصفهان سه هزار و ۴۶۵ شُعبه است که از این تعداد سه هزار و ۱۰۵ شُعبه بصورت ثابت و ۲۶۰ شُعبه بصورت سیار فعالیت می‌کنند.

۲ هزار و ۴۵۶ شُعبه شهری و  یک هزار و ۱۱ شُعبه روستایی در استان اصفهان وجود دارد.

انتخابات شوراهای شهر از ۵۹۱ کُرسی اصلی برخوردار است که حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر برای کسب آنها رقابت می‌کنند.

در شوراهای روستای استان نیز سه هزار و ۱۲۴ کُرسی اصلی وجود دارد که پنج هزار و ۹۹۳ نفر در رقابت نهایی برای کسب آنها حضور دارند.  

استان اصفهان با ۲۴ شهرستان، ۱۱۱ شهر، ۵۲ بخش و ۱۳۲ دهستان، پنج میلیون و ۳۸۶ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha