رئیس سازمان ثبت اسناد: مردم نقشه‌های دشمنان را خنثی می‌کنند

تهران - ایرنا - رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: مردم ایران اسلامی نقشه‌های دشمنان را به خوبی تشخیص می‌دهند و خنثی می‌کنند.

ذبیح الله خداییان روز جمعه پس از شرکت در انتخابات در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: به لطف خدای متعال امروز مردم حضور پرشوری را پای صندوق های رای دارند و این حضور نشان از بصیرت و بینش بالای مردم ایران اسلامی است که به موقع مصلحت خود و کشور را تشخیص می دهند و به موقع اقدام می کنند و مردم ایران اسلامی نقشه های دشمنان را به خوبی تشخیص می دهند و خنثی می کنند.

وی افزود: امروز می بینیم که مردم با شور و شعور انقلابی پای صندوق های رای حضور یافتند و صف ها از همیشه طولانی تر است.

معاون حقوقی قوه قضاییه گفت: مردم به ندای مقام معظم رهبری مبنی بر حضور پرشور پاسخ مثبت دادند و علت آن بینش مردم است که در این برهه از زمان دشمنان نظام با همه توان وارد میدان شدند تا مانع حضور مردم شوند، مردم بیش از پیش حضور یافتند و خود را سهیم در امور کشور می دانند.

وی افزود: مردم می دانند که امور کشور با اتکا به آرای عمومی است و به لحاظ اینکه بتوانند در سرنوشت خود دخالت کنند، حضور پیدا کردند که فرد اصلح را برای انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شورای شهر و روستا انتخاب می کنند.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، یازدهمین دوره انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و همچنین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز ۲۸ خردادماه از ساعت ۷ صبح آغاز شد و براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درصورت تشخیص وزیر کشور رای گیری تا ساعت ۲ بامداد ادامه خواهد یافت.

از مجموع  ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دهی در انتخابات در کل کشور، ۲٩ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و  ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر زن هستند.

سن قانونی رای دهندگان ١٨ سال متولدین ٢٨ خرداد ١٣٨٢ و قبل از آن و تعداد رای اولی‌ها یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر است که ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر از این تعداد زن هستند.

1071

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha