مردم کردستان با مشارکت گسترده در انتخابات بصیرت خود را نشان دادند

سنندج - ایرنا - امام جمعه سنندج گفت: مردم کردستان با حضور گرم و مشارکت گسترده خود در انتخابات امروز در همان ساعات اولیه، بصیرت و هوشیاری خود را به جهانیان نشان دادند.

به گزارش ایرنا، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج، ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم در انتخابات، آن را بیانگر حس میهن دوستی و بصیرت مردم دانست و اظهار داشت: مشارکت حداکثری در انتخابات برای ایران اسلامی آینده‌ای روشن را ترسیم می‌کند و باعث توسعه کشور خواهد شد.

وی با بیان اینکه حضور علما و روحانیون نیز بسیار پررنگ و قابل قبول بوده است، افزود: مشارکت با بصیرت مردم کردستان در انتخابات نشان داد امر الهی و محبت میهن دوستی و امید به آینده با وجود تمام مشکلات و هجمه‌های دشمنان در بین این ملت موج می‌زند.

امام جمعه سنندج یادآور شد: امروز مردم ولایتمدار کردستان با مشارکت آگاهانه در انتخابات نشان دادند در عرصه‌های سرنوشت‌ساز حضور معناداری دارند و به آینده کشور خود اهمیت می‌دهند.

ماموستا رستمی با بیان اینکه مردم قطعا فردی شایسته را برای ریاست جمهوری انتخاب می‌کنند، ادامه داد: این مشارکت مسوولیت را برای مسوولان و دولت آینده سنگین‌تر می‌کند و باید با خدمت صادقانه به مردم امانت‌دار این امانت باشند.

وی خدمات نطام و دولت‌های مختلف را از پیروزی انقلاب تاکنون قابل تقدیر دانست و گفت: البته هنوز کارهایی بر زمین مانده زیادی داریم که مسوولان آینده باید برای انجام آن کمر همت ببندند و برای رفع مشکلات و دغدغه‌های مردم تلاش کنند.

امام جمعه سنندج مشارکت امروز مردم در انتخابات را بیانگر نوعی همدلی و اتحاد بین ملت و حاکمیت دانست و اظهار داشت: مردم امروز با عشق به رهبر و نظام تمام نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کردند و این را به دشمنان اعلام کردند که همچنان پای نظام و انقلاب هستند و خواهند بود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا امروز در سراسر کشور برگزار می‌شود. نماز جمعه سنندج هر هفته در مسجد دارالحسان سنندج که در ضلع شمالی خیابان امام خمینی(ره) واقع شده، برگزار می‌شود.

مسجد دارالاحسان سنندج از مساجد قدیمی کشور محسوب می شود و برابر کتیبه‌های موجود در بنای آن، این مسجد سال ۱۲۲۷ هجری قمری توسط امان الله خان اردلان والی کردستان ساخته شده و از نظر فضاهای موجود مشتمل بر ۲ ایوان شرقی و جنوبی، گلدسته های موجود بر بالای ایوان شرقی، صحن مرکزی، ۱۲ حجره اطراف، شبستان ستوندار با ۲۴ ستون سنگی مارپیچ است.

در سال های اخیر به دلیل افزایش تعداد نمازگزاران صحن جدید این مسجد در پنج طبقه نیز احداث شده و زنان و مردان مومن سنندجی هر هفته نماز وحدت بخش جمعه را در این مکان اقامه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha