مطهری: مشارکت بالا در انتخابات آثار خوبی برای کشور دارد

تهران - ایرنا - علی مطهری نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم که مشارکت بالا باشد و  مردم شرکت کنند زیرا آثار خوبی برای کشور دارد. 

علی مطهری روز جمعه پس از شرکت در انتخابات در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: در این حوزه ظاهرا مشارکت بد نیست و باید دید که بقیه حوزه ها چگونه است در مجموع باید ببینیم که مشارکت در چه حدی است.

وی اظهار داشت: امیدوارم که مشارکت بالا باشد و  مردم شرکت کنند و آثار خوبی برای کشور دارد. هم آثار خارجی و داخلی دارد و پیامی برای دنیا خواهد بود و در رفع تحریم ها و احیای برجام موثر است.

مطهری خاطر نشان کرد: مشارکت وقتی بالا باشد ما به انتخاب آن شخص اصلح نزدیک می شویم، از این رو امیدواریم تا آخر وقت مشارکت بالاتر برود و در حد قابل قبولی باشد.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، یازدهمین دوره انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و همچنین ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه ۲۸ خرداد ماه از ساعت ۷ صبح آغاز شد و براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در صورت تشخیص وزیر کشور رای گیری تا ساعت ۲ بامداد ادامه خواهد یافت.

از مجموع  ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دهی در انتخابات در کل کشور، ۲٩ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر مرد و  ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر زن هستند.

سن قانونی رای دهندگان ١٨ سال متولدین ٢٨ خرداد ١٣٨٢ و قبل از آن و تعداد رای اولی‌ها یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر است که ۷۰۶ هزار و ۹۸۸ نفر مرد و ۶۸۵ هزار و ۱۶۰ نفر از این تعداد زن هستند.

1071

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha