۲۵۰ ناظر بهداشتی بر برگزاری انتخابات ایلام نظارت دارند

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۲۵۰ نفر به عنوان ناظر بهداشتی بر نحوه رعایت شیوه‌نامه های بهداشتی کرونا در شعبه‌های اخذ رای استان نظارت دارند.

جمیل صادقی فر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در هر شعبه اخذ رای، یک نفر از عوامل برگزاری انتخابات، به عنوان ناظر بهداشت آموزش های لازم برای نظارت و رصد رعایت شیوه نامه های بهداشتی را فرا گرفته اند.

وی با اشاره به فعالیت رابطان بهداشت در انتخابات افزود: علاوه برآن شماری از نیروهای بهداشت محیط هم به صورت سیار بر شعبه های اخذ رای سرکشی کرده و نظارت های لازم را انجام می دهند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام تاکید کرد: صندوق سیار برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده و در هر شهرستان که دارای بیمارستان و بیماران بستری می باشد صندوق اخذ آرا مستقر شده است.

صادقی فر یادآورشد: با توجه به کم بودن تعداد بستری های کرونا در اکثر شهرستان ها برای هر شهرستان یک صندوق سیار برای همه بیماران بستری در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی از شعب اخذ رای مناسب نیست و در خارج از شعب نیز نه تنها رعایت نمی شود بلکه فاصله گذاری اجتماعی هم دیده نمی شود.

صادقی فر تاکید کرد: به مردم توصیه می شود برای جلوگیری از شیوع کرونا، دستورالعمل های بهداشتی را در مراجعه به شعب اخذ رای رعایت کنند و حتما ماسک داشته باشند و فاصله اجتماعی را به جد رعایت کنند. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: شهروندان برای رای دادن حتما ماسک و خودکار شخصی استفاده کنند و از آوردن کودکانشان خودداری کنند.

صادقی فر به حضور مردم در ساعتی مشخص اشاره کرد و گفت: از مردم تقاضا داریم در ساعت های مختلف به حوزه های اخذ رای مراجعه کنند و از ازدحام در شعب انتخاباتی پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا، انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری امروز همزمان با سیزدهمین دوره همه‌پرسی ریاست جهموری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

۴۵۹ هزار و ۵۷۳ در استان ایلام واجد شرایط اخذ رای در انتخابات پیش رو هستند که از این تعداد ۲۲۵ هزار و ۶۷۲ نفر زن و ۲۳۳ هزار و ۹۰۱ تن مرد هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha