انصاری: انتخابات و صندوق رای میعادگاه پیوند مردم و حاکمیت است

تهران- ایرنا- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انتخابات و صندوق رای در نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تاکنون زبان مردم و ابزار اعمال اراده آنها در عرصه سیاسی و اداری کشور بوده و میعادگاه پیوند میان مردم و حاکمیت است.

حجت‌الاسلام مجید انصاری روز جمعه پس از شرکت در انتخابات در حسینیه جماران در جمع خبرنگاران‌ اظهار داشت: انتخابات و صندوق رای در نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تاکنون در حقیقت زبان مردم و ابزار اعمال اراده مردم در عرصه سیاسی و اداری کشور بوده و میعادگاه پیوند میان مردم و حاکمیت است.

این سیاستمدار اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: من در حسینیه جماران و در این مکان مقدس رای دادم. شخصیت‌های مذهبی و سیاسی معمولا در این حوزه حضور پیدا می‌کنند و از ساعاتی که من بودم نسبتا مشارکت خوب است.

انصاری تصریح کرد: طبیعی است انتخابات به هر میزان رقابتی‌تر و بافراگیری بیشتر نسبت به نامزدهای جریانات سیاسی باشد، سطح مشارکت بالاتر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: مسلم است به هر میزان مردم در انتخابات شرکت داشته باشند، به همان میزان اقتدار ملی تقویت خواهد شد. ما در جایگاهی هستیم که حضرت امام (ره) در اینجا رای می دادند، در اینجا درخصوص اهمیت رای مردم سخنان جاودانه‌ای فرمودند که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز همواره بوده است، اینکه انتخابات در حقیقت یک حق و تکلیف برای آحاد مردم است.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امیدوار هستم انتخابات امروز برای کشور منشأ خیر و برکت باشد و مشارکت بیشتر مردم حتما به نفع خود آن ها خواهد بود؛ به خصوص در شرایطی که بدخواهان و دشمنان ما بر طبل تحریم کوبیدند.

انصاری اظهار کرد: اگر شهروندان گلایه و انتقادی دارند که دارند، خود من هم گلایه و هم انتقاد دارم. اما علیرغم همه اینها صندوق رای و زبان رای دادن را برگزیدیم و قهر کردن از صندوق هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد. بین نامزدهای موجود امکان انتخاب فرد نزدیک به شخص مورد نظرشان فراهم‌ است و اگر همه خواسته آنها تامین نمی‌شود به طور نسبی خواسته آنها ممکن است که تامین شود.

وی گفت: به هر حال نظام ما جمهوری اسلامی است و جمهوریت آن طور که امام و رهبری فرمودند جزء لاینفک و درهم تنیده نظام ما با اسلام است. اگر دنبال آینده بهتر برای کشور و فرزندانمان هستیم، تنها راه از طریق صندوق‌های رای و تقویت جمهوریت می‌گذرد و پیوند میان مردم و حاکمیت مهمترین عامل اقتدار ملی است.

انصاری گفت: امیدوارم در ساعات باقی مانده همه هموطنان ما اگر تصمیم به رای دادن نگرفتند، تصمیم بگیرند و یقینا شرکت نکردن هم ضررهایی دارد که شرکت کردن آنها را دفع می‌کند و به تعبیر دیگر شرکت نکردن نوعی رای دادن به چیزی است که نمی‌دانیم نتیجه آن چیست؛ در حالی که رای دادن با اراده و انتخاب ما صورت می‌گیرد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ( ۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) امروز -جمعه ۲۸ خرداد- در حال برگزاری است.

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.  

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه آغاز شد و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha