تمامی تمهیدات اجرایی و نظارتی در شعب اخذ رای برقرار است

تهران - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: تمامی تمهیدات اجرایی و نظارتی و امنیتی در شعب اخذ رای برقرار و هماهنگی لازم انجام شده است.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی و رسانه دادگستری استان تهران؛ علی القاصی مهر پس از انداختن رای خود به صندوق با حضور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران در خصوص مشارکت مردم و نظارت دادستانی بر روند انتخابات، گفت: لازم به ذکر است که از تمام هموطنان به خاطر حضور پرشور پای صندوق‌های رای که نشان از تجلی اراده مردم و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان دارد، تقدیر و تشکر کنم.

دادستان عمومی و انقلاب تهران افزود: مردم ما شریف و آگاه نسبت به مسایل داخل و خارج هستند و از همان ساعات ابتدایی آغاز رای گیری به فضل پروردگار با آمادگی کامل در حوزه‌های انتخابیه حاضر شدند.

وی تصریح کرد: تمامی تمهیدات اجرایی و نظارتی و امنیتی در شعب اخذ رای برقرار است و هماهنگی لازم انجام شده است.  

القاصی مهر تاکید کرد: انتظار داریم شهروندان در ساعات ابتدایی روز رای خود را به صندوق‌های رای بیندازند تا ساعت پایانی شب با ازدحام مواجه نشویم.

وی درباره کندی روند اخذ رای در برخی از شعبه‌ها گفت: افرادی را برای بررسی مشکل فنی به حوزه‌های مدنظر اعزام کردیم و تذکرات لازم را داده ایم.

القاصی مهر بیان کرد: وضعیت در سطح کل حوزه‌ها را بررسی می‌کنیم تا رای گیری در کمال امنیت و آرامش برگزار گردد و مشکلی در روند اخذ رای ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه در ستاد امنیت ستاد انتخابات، وزارت کشور و استانداری تهران نیز هماهنگی لازم با حضور کامل تمام اعضا برقرار شده است، توضیح داد: اخبار حوزه‌ها لحظه به لحظه رصد می‌شود و هرگونه ناهماهنگی از نظر فنی و امنیتی که در روند انتخابات تاثیرگذار باشد، بلافاصله مورد بررسی و پیگیری قرار می‌گیرد.

القاصی مهر عنوان کرد: کندی سیستم که در ساعات اولیه گزارش شده نیز رفع شده است.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ( ۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) روز جمعه ۲۸ خرداد آغاز شد.

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.   

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه آغاز شد و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha