عروس و داماد زابلی در انتخابات شرکت کردند

زاهدان- ایرنا- عروس و داماد زابلی در شمال سیستان و بلوچستان در آغازین روز زندگی مشترک‌شان با حضور در شعبه اخذ رای در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا شرکت کردند.

به گزارش ایرنا این زوج جوان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا دلیل حضورشان در پای صندوق رای را خنثی کردن نقشه‌های دشمنان نظام و انقلاب و تجدید پیمانی دوباره با آرمان‌های امام خمینی ( ره ) عنوان کردند.

این داماد زابلی با بیان اینکه راه رسیدن به خوشبختی، توسعه جامعه و صیانت از حق انتخاب سرنوشت است افزود: با رای دادن در این روز مهم در تعیین سرنوشت و مسیر کشور خودمان در روز انتخابات سهم داشتیم  و از روزها قبل برای این مهم برنامه‌ریزی کرده بودیم.

وی با اشاره به اینکه امروز مهمترین روز زندگی ما است و باید بین مهمترین روز زندگی و مهمترین روز سرنوشت سیاسی کشورمان پیوند برقرار کنیم خاطرنشان کرد: با شرکت در انتخابات روند توسعه کشورمان را تسریع  و آینده بهتری برای فرزندان این ملت رقم خواهد خورد.

عروس زابلی نیز در این گفت‌وگو بیان کرد: حضور پر شور تمام ما در این انتخابات علاوه‌بر استحکام نظام و پیشرفت روزافزون آن در آینده دشمنان این انقلاب را از نقشه‌های شومشان ناامید خواهد کرد.

وی با بیان اینکه کشور ما در شرایط حساسی قرار دارد و بیشتر کشورها و مردم دنیا چشمشان به حضور ملت ایران در این انتخابات متمرکز است تصریح کرد: مشارکت در انتخابات روند اصلاح اجتماعی را  سریع‌تر خواهد کرد.

به گزارش ایرنا ۴۰ هزار نیرو اعم از اجرا، نظارت به عنوان نماینده فرماندار، بخشدار و سایر اعضای شعبه هم‌اینک در پای صندوق‌های رای این استان مشغول خدمات‌رسانی به مردم هستند و سعی می‌شود انتخابات به نحو مطلوب برگزار شود.

۲۱ هزار و ۱۱۶ نفر طی فرایند ثبت‌نام شوراهای شهر و روستا در سیستان و بلوچستان نام نویسی کردند که نسبت به دوره‌های پیش ۱۴.۵ درصد افزایش داشته‌ و روند افزایش ثبت‌نام بانوان نیز در انتخابات ۱۰۰ درصد بوده است.

۴۵شهر شورای پنج نفره، پنج شهر شورای هفت نفره و یک شهر که مرکز استان باشد شورای ۱۱ نفره خواهد داشت و  واجدان شرایط رای دادن در سیستان و بلوچستان یک میلیون و ۶۸۰ هزار و ۵۰۷ نفر است همچنین ۷۳ هزار نفر از آنان رای‌اولی هستند که طبق بیانات دیروز رهبر معظم انقلاب جشن بلوغ سیاسی خود را امروز با شرکت در انتخابات برگزار خواهند کرد.

 بیش از سه هزار و ۴۹۰ روستای سیستان و بلوچستان واجد شرایط برگزاری انتخابات بودند همچنین متولدین ۲۸ خرداد ۱۳۸۲ و قبل از آن همگی می‌توانند در این انتخابات مشارکت دارند.

 ۲ هزار و ۲۹۹ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای انتخابات امروز در سراسر این استان در نظر گرفته شده  که ۳۰ درصد شعبات شهری و ۷۰ درصد روستایی هستند و ما تنها استانی هستیم که جمعیت روستایی آن از جمعیت شهری بیشتر است.

 شعب ویژه بیماران کرونایی سیستان و بلوچستان در محل قرنطینه برای آنان پیش‌بینی شده تا در این انتخابات مشارکت داشته و رای خود را به صندوق‌ها بیاندازند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha