شمخانی: حضور و مشارکت مردم در انتخابات مهم‌تر از نتیجه است

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: هر نتیجه‌ای در انتخابات پیش‌رو رقم بخورد، به دلیل اینکه نظر اکثریت مشارکت‌کنندگان در انتخابات است، قابل احترام بوده اما مهم‌تر از نتیجه، اصل حضور و مشارکت مردم است.

به گزارش روز ایرنا به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، دریابان‌ «علی شمخانی» پس از انداختن رای خود به صندوق‌های رای در مسجد ولی عصر(عج) گفت: به سهم خود لازم می‌دانم از همه شخصیت‌های بزرگواری که با احساس مسئولیت برای حضور در انتخابات، اعلام آمادگی کردند، سپاسگزاری کنم. 

وی ادامه داد: هر گامی که برای افزایش حضور و مشارکت مردم در انتخابات به عنوان نماد مردم‌سالاری برداشته می‌شود، اقدامی در مسیر افزایش اقتدار، امنیت و مشروعیت نظام اسلامی و شرط لازم برای پیشرفت و توسعه و افزایش جایگاه بین‌المللی ایران عزیز است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به نتایج انتخابات اظهار داشت: هر نتیجه‌ای در انتخابات پیش‌رو رقم بخورد، به دلیل اینکه نظر اکثریت مشارکت‌کنندگان در انتخابات است، قابل احترام بوده اما مهم‌تر از نتیجه، اصل حضور و مشارکت مردم است.

شمخانی ابراز امیدواری کرد پس از اعلام نتایج انتخابات، رقابت‌ها جای خود را به برادری، همکاری و تلاش مشترک برای اعتلای کشور و رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به ویژه قشر ضعیف جامعه دهد و همه گروه‌ها و جناح‌های سیاسی برای پشتیبانی و کمک به رئیس‌جمهور منتخب بسیج شوند. 

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، نخستین میان‌دوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ( ۶ حوزه انتخابیه تهران، تفرش، کبودرآهنگ، گچساران، آستانه اشرفیه و میانه) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری (۴ حوزه تهران، قم، خراسان رضوی و مازندران) امروز -جمعه ۲۸ خرداد- در حال برگزاری است.

طبق اعلام ستاد انتخابات کشور شمار افراد واجد شرایط در این انتخابات ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد، یک میلیون و ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.  

زمان آغاز فرایند انتخابات از ساعت ۷ صبح جمعه آغاز شد و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت و امکان تمدید ساعت اخذ رای تا ساعت ۲ بامداد شنبه وجود دارد.

اتاق خبر صبا - نستوه - ویرایش خبرگزاری - نسخه ۸.۰.۸، ساخت ۲۰۲۱۰۶۰۸.

۲۳۰ results are available, use up and down arrow keys to navigate.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha