نقش زدن رای اولی‌ها بر بوم حماسه ملی

ساری - ایرنا - رای اولی‌های مازندران امروز جمعه اولین تکلیف سیاسی خود را هم‌گام با نسل‌های پیشین انقلاب به انجام رسانده‌اند و به قول خودشان آمدند تا هم تمرین کنند نقش آفرینی را و هم آینده کشور با علم و بصیرت رقم بخورد. 

به گزارش ایرنا ، رای اولی های شهرهای آمل و محمودآباد هم مانند سایر نقاط مازندران و ایران امروز از همان ساعات اولیه رای گیری به شعبه های مختلف در نظر گرفته در این شهرها مراجعه کردند تا تکلیف خود را در فرایند انتخابات به انجام برسانند.
اسماعیل زاده ، دانش آموز پشت کنکوری است که با وجود نزدیک بودن زمان کنکور ، با دوستانش از همان ساعت اولیه رای گیری در محل اخذ رای در محمود آباد حاضر شد و رای خود را به صندوق انداخت.
او به خبرنگار ایرنا در مورد علت حضورش در این شرایط گفت : قبول شدن در دانشگاه و تحصیل علم و دانش در بالاترین مقاطع زمانی مفید خواهد بود که کشور من مسئولانی مدبر داشته باشد.
این دانش آموز مازندرانی افزود : داشتن مسئول و مدیر با درایت نیز تنها با مشارکتی که پشتوانه اش تحقیق و آگاهی باشد میسر و محقق می شود.
اسماعیل زاده گفت : برخی شرکت نکردن در انتخابات را توجیهی برای مقابله با مشکلات اعلام می کنند ، در حالی که مشارکت نکردن من و دیگران باعث می شود تا مسئولی که کاربلد نیست بر صندلی مدیریت بنشیند.

شانه جوانی زیر بار مسئولیت

عبدالرضا سلیمی ، یک رای اولی دیگر از محمود آباد هم  به خبرنگار ایرنا گفت : رای ندادن شانه خالی کردن از نقش آفرینی در سرنوشت کشور است.

وی افزود : من و دوستانم آمده ایم رای بدهیم تا ثابت کنیم که نسل های بعدی انقلاب هم پای کشور و نظامشان ایستاده اند.
سلیمی گفت : از اینکه به سن نقش آفرینی رسیده ام و طی هفته های اخیر در بحث های سیاسی خانوادگی مشارکت می کردم و در مورد مناظره و اخبار انتخابات گفت و گو می کردیم حس خوب و غروربرانگیزی برایم داشت و امروز هم آمده ام تا عملا با ثبت در شناسنامه ثابت کنم من هم عضوی موثر در سرنوشت کشورم هستم.

نقش رای اولی‌ها بر بوم حماسه ملی
کیا خسرو ، یک رای اولی از شهرستان آمل که هم تنها یک ماه قبل به سن تکلیف سیاسی رسید ، به خبرنگار ما گفت : طی هفته های قبل با دوستانم بسیار تحقیق و برنامه های نامزدها را دنبال کردیم تا بدون شناخت رای ندهیم تا در اولین صحنه تکلیف سیاسی نمره قبولی دریافت کنیم.

او دلیل حضورش در ساعت اولیه رای گیری را جلوگیری از ازدحام در شعبه های اخد رای و رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا دانست و گفت : توصیه ها برای رای دهی در ساعت اولیه به خاطر شلوغ نشدن مراکز اخذ رای باعث شد از همان اول مراجعه کنم.
شهاب زارعی نیز به عنوان یک رای اولی آملی گفت : ما دانش آموزان رای اولی محصلان مکتب حاج قاسم سلیمانی هستیم و آمده ایم تا ۲۸ خرداد یک روز ماندنی در تاریخ شود. آمده ایم تا به دشمنان یادآوری کنیم که مکتب امام و شهدا الگویی ماندگار برای دانش آموزان ایران اسلامی است. 
وی افزود : امروز با حضور در عرصه انتخابات نه تنها به کشورمان که به خون شهدا و روح امام راحل و حاج قاسم ادای دین می کنیم.
این دانش آموز آملی گفت گفت : ما نسل جدید معتقدیم کنار کشیدن از صحنه نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه باعث ادامه روند مشکلات می شود چون حل مسایل جامعه و پیشرفت تنها با مشارکت مردم و انتخاب درست مسئولی از جنس خودمان و اعلام خواسته هایمان میسر است.
وی افزود: امروز تمام جهان و دشمنان به ایران و مردمش چشم دوخته اند تا بیینند نسل جدید انقلاب با آرمان هایشان پیوند و ارتباطی دارند و حضور مردم بویژه جوانان می تواند ثابت کند ما همان ملت سال ۴۲ ، ۵۷ و هشت سال دفاع  مقدس هستیم و همچنان کشورمان را تنها نمی گذاریم.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات مازندران ، بیش از ۵۱ هزار نفر از واجدان شرایط رای دادن در این استان رای‌ اولی هستند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ، ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری در چهار هزار و ۱۶۲ شعبه اخذ رأی در مازندران در حال برگزاری است و حدود ۵۷ هزار نفر هم به عنوان عوامل اجرایی و نظارتی کار اخذ رای از مردم را در این شعب بر عهده دارند.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات مازندران ، امروز ۲ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۲۰۵ نفر در استان واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند .

مازندران ۳۳۶ کرسی اصلی و ۲۰۸ کرسی علی‌البدل شورای شهر و هفت هزار و ۶۸۳ کرسی اصلی و پنج هزار و ۶۸ کرسی علی‌البدل شورای روستا دارد که سرنوشت آنها امروز در کنار انتخاب رییس جمهوری و یک نماینده مجلس خبرگان تعیین می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha