تغییر وضعیت با حضور پای صندوق‌های رای رخ می‌دهد

خرم‌آباد - ایرنا - فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: تغییر وضعیت با حضور مردم پای صندوق‌های رای رخ می‌دهد بنابراین اقشار مختلف باید با هر سلیقه‌ای در انتخابات شرکت کنند.

به گزارش ایرنا سردار مرتضی کشکولی روز جمعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی یک نظام مردم‌سالار است که مردم در راس آن و صاحب انقلاب هستند چراکه آنان موجب پیروزی انقلاب شدند و با تمام قوا با فتنه گران مقابله کردند.

وی با بیان اینکه برخی از مردم گلایه هایی دارند ادامه داد: شرکت در انتخابات یک امر واجب است و مردم آزادانه هر فرد را در پای صندوق‌های رای انتخاب می‌کنند.

وی بیان کرد: شاید شرایط کرونایی در میزان مشارکت مردم اثرگذار باشد اما با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در صف‌های رای‌گیری می‌توان موجب کاهش انتقال ویروس کرونا شد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا امروز جمعه ۲۸ خرداد همزمان با سراسر کشور در لرستان آغاز شده است.

برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا یک میلیون و ۵۰۱ هزار و ۹۶۴ نفر در لرستان واجد شرایط رای گیری هستند که ۳۳ هزار و ۸۲۵ نفر آنان رای اولی می‌باشند.

۴۵۳ شعبه اخذ رای الکترونیک برای انتخابات ۲۸ خرداد در چهار شهرستان استان دایر شده است، انتخابات امسال در ۱۱ شهرستان و یکهزار و ۵۱۶ روستای استان در حال برگزاری است و در ۱۹۸ روستا آمار افراد ثبت‌نامی به حد نصاب نرسید.

۳۴ شورای اسلامی شهر در لرستان وجود دارد که که ۱۸۱ عضو اصلی و ۱۰۳ عضو علی البدل دارند.

تعداد شعب اخذ رای در استان نیز با افزایش ۱۵ درصدی نسبت به دوره قبل به ۲ هزار و ۳۱ شعبه رسیده است و یکهزار و ۱۱۲ نفر برای شوراهای شهری و هفت هزار و ۸۲۶ نفر برای شوراهای روستایی رقابت دارند.

انتخابات ۲۸ خرداد در ۳۱ حوزه شهری و یکهزار و ۷۰۰ حوزه روستایی لرستان در حال برگزاری است و ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی نیز با ۲۴ شعبه بر روند برگزاری این رویداد سیاسی در استان نظارت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha