انتظار جامعه ورزش و جوانان از رییس جمهوری آینده 

شیراز-ایرنا- جامعه ورزش و جوانان فارس با حضور در پای صندوق‌های رای خواستار بهبود ورزش در رشته‌های مختلف شدند.

تنی چند از ورزشکاران، مسئولان هیات ها و دست اندرکاران ورزش، جمعه 28 خرداد 1400در حوزه انتخابیه واقع در اداره کل ورزش و جوانان فارس حضور یافتند رای خود را به صندوق انداختند.

مدیر کل ورزش و جوانان فارس در این زمینه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: انتظار ما از رییس جمهوری آینده این است که توجه ویِژه  به ورزش  و آن هم در تمام ابعاد از جمله ورزش همگانی، ٰتربیتی و قهرمانی داشته باشد.

عباس حاجی زاده با اظهار اینکه ورزش موجب نشاط و شادمانی در جامعه می شود، افزود:علاوه براین ورزش امید آفرین است و می تواند بسیاری از معضلات اجتماعی امروز جامعه بر طرف کند.

این مقام مسئول درمورد ورزش حرفه ای هم گفت:‌ ورزش حرفه ای هم باید به سمت خصوصی سازی به معنای واقعی حرکت کند و لازم است در استان هایی که در حوزه صنعت ضعیف هستند دولت یک راهکار اساسی برای برون رفت ورزش حرفه ای داشته باشد و بخش خصوصی را ترغیب به ورود در ورزش کند.

حاجی زاده با بیان اینکه امروز مردان و زنان جامعه ما دچار کم تحرکی هستند، ادامه داد: برای رفع این مشکل که زیاد هم درجامعه دیده می شود لازم است زیرساخت ها برای ورزش همگانی فراهم شود و دولت باید شهرداری ها و شوراهای شهر را  وادار به حضور در ورزش کند.

جایگاه بانوان در ورزش ارتقا یابد

همچنین معاون توسعه ورزس بانوان اداره کل ورزش و جوانان فارس هم به ایرنا گفت: از رییس جمهوری آینده می خواهیم تا جایگاه بانوان درورزش به ویژه در پُست نایب رییسان فدراسیون و هیات ها ارتقا یابد.

فریبا خالدی ادامه داد:‌ زیر ساخت های موجود پاسخگوی بانوان علاقه مند به ورزش در فارس نیست با وجود استعدادهایی که بانوان در ورزش قهرمانی و حرفه ای دارند در صورت توجه ویژه به این قشر تاثیرگذار در جامعه  می توانند در میدان های بین المللی و حتی المپیک افتخار کسب کنند.

وی بیان کرد: کلان شهر شیراز تنها یک مجموعه ورزشی مخصوص بانوان دارد که عمر زیادی ازآن می گذرد و پاسخگوی علاقه مندان به ورزش نیست از این رو چند سالی است که خبر احداث دومین مجموعه ورزشی بانوان در شیراز به گوش می رسد اما هنوز این خبر خوش اجرایی نشده است و امیدوارم در دولت آینده این اتفاق بیفتد.

   معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان فارس خواستار افزایش اعتبار بیشتر برای حوزه ورزش بانوان شد و اظهار داشت:‌ امیدوارم میان مردان زنان تبعیض قایل نشوند و عدالت اجرا شود و نگاه جنسیتی هم برای همیشه از ورزش برداشته شود زیرا بانوان ما همیشه ثابت کرده اند که می توانند در میدان های جهانی افتخار کسب کنند و در بسیاری از موارد جور مردان را هم کشیده اند و مدال های خوش رنگی را به ارمغان آوردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha