۲۸ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۳
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84372817
۰ نفر

برچسب‌ها

بهبود روابط با فلسطین محور گفت وگوی بلینکن و لاپید

تهران – ایرنا - «آنتونی بلینکن» و «یائیر لاپید» وزیران امور خارجه آمریکا و رژیم صهیونیستی در گفت و گویی بر لزوم بهبود روابط رژیم صهیونیستی با فلسطین تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، تارنمای خبری «روسیا الیوم» امروز (جمعه) در این باره نوشت که وزیر امور خارجه آمریکا در گفت وگوی تلفنی با همتای اسرائیلی خود به لزوم بهبود روابط میان اسرائیل و فلسطین اشاره کرد.

بر پایه این گزارش، بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در تماسی تلفنی با یائیر لاپید، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی درباره لزوم بهبود روابط اسرائیلی ها و فلسطینیان با استفاده از راهکارهای عملی گفت وگو کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که دو طرف درباره فرصت های گسترش کوشش ها برای عادی سازی روابط و همچنین مسائل مربوط به امنیت منطقه از جمله درباره ایران گفت و گو کردند.

گفتنی است که لاپید سمت وزیر امور خارجه را در دولت جدید رژیم صهیونیستی به نخست وزیری «نفتالی بنت» که در ۱۳ ژوئن بر سر کار آمد، برعهده گرفت.

طبق توافق یائیر لاپید و نفتالی بنت در دولت جدید قرار است پس از دو سال لاپید به عنوان نخست وزیر رژیم صهیونیستی جایگزین بنت شود.

دولت جدید رژیم صهیونیستی پس از برگزاری انتخابات و در کش و قوس های سیاسی و حزبی چندین ماهه جایگزین دولت «بنیامین نتانیاهو»یی شده است که ۱۲ سال نخست وزیر این رژیم بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha